Tag Archives: sali berisha

Mbështetësja e Berishës nuk përmbahet: Këta qeveritarë janë për në burg, kanë nga 100 dashnore. Qaja kur të ndiqja në FB

Sali Berisha zhvilloi një takim elektoral me demokratët në qytetin e Korçës. Gjatë bisedës me mbështetësit e tij, një zonjë përgëzoi Berishën për lëvizjen e tij me “Foltoren”. Ajo u shpreh se koha kur ishte Berisha në pushtet, ka qenë një ndër më të mirat. Zonja kritikoi edhe qeverinë aktuale për të cilën tha se janë të gjithë për në …

Read More »

Rama i përgjigjet Berishës: “Ballkani i Hapur” nuk do të ndalet, sepse e ardhmja nuk ndalet dot!

Kryeministri Edi Rama theksoi sërish rëndësinë e “Ballkanit të Hapur” për vendin tonë. Në një përgjigje për Berishën, Rama shkruan në Twitter se, “Ballkani i Hapur” nuk do të ndalet, sepse e ardhmja nuk ndalet dot. Sali Berisha kritikoi sot nga Berati “Ballkanin e Hapur”. Rama shkruan në Twitter se, kushdo që është kundër “Ballkanit të Hapur” është në të …

Read More »

Sali Berisha vijon me akuza ndaj Ramës dhe Yuri Kim: E ndiejnë veten që mund të ndërhyjnë në procese gjyqësore

Ish- kryeministri Sali Berisha ka lëshuar deklarata të forta ndaj ambasadores amerikane në Tiranë, Yuri Kim. Nga Berati, ku ndodhet në kuadër të zgjedhjeve në PD Berisha tha se ambasadorja është përpjekur të pengojë lëvizjet e tij. “Unë betejën po e bëja personale dhe e kam një koncept, po të cënuan dinjitetin duhet të luftosh vetëm, dhe unë e kam …

Read More »

Berisha: Shpifje dhe trillim, nuk kërkova ta takoja Mike Pompeon. Atë e futën në kurth

Sali Berisha ka komentuar gjatë një takimi me demokratët e Beratit, vizitën e ish-sekretarit amerikan të Shtetit Mike Pompeu në Tiranë. Gjatë fjalës së tij Berisha sqaroi se nuk ka kërkuar kurrë takim me të dhe se aludimet e ngritura janë shpifje dhe trillim. “Shpifin dhe trillojnë se unë kam kërkuar takim me të. Kurrë nuk kam kërkuar takim”, tha …

Read More »

Berisha e akuzoi si të shitur të Balla, reagon Gazment Bardhi: Ti je i damkosur ndërkombëtarisht, o Sali

Zëri më i fortë brenda Partisë Demokratike kundër Sali Berishës është Gazment Bardhi, ish-sekretari i Përgjithshëm i partisë. Pas akuzave të Berishës se janë marrë peng nga Taulant Balla lidhur me çështjen e presidentit, Bardhi e ka sulmuar ashpër duke thënë se ish-kryeministri po poshtëron veten, në qëllimin e tij për t’u pasuruar ende ndonëse është shpallur non grata nga …

Read More »

Spartak Ngjela zbulon skenarin që mund të fundosë Sali Berishën

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në “Pikat mbi I” pohoi se amerikanët mund të ndjekin të njëjtën procedurë edhe me ish-kryeministrin Sali Berisha, si në rastin e ish-presidentit Hashim Thaçi, që po gjykohet për krime lufte në Hagë. Ngjela theksoi se SPAK nuk flet për këtë çështje, nëse kanë ardhur në Shqipëri apo jo prova kundër Berishës. “Goditja duhet të …

Read More »

Berisha paralajmëron Ramën: Do ndryshoj Shqipërinë me Ipad , sic Steve Jobs ndryshoi botën

Sali Berisha paralajmëroi Edi Ramën se do ta mundë në çdo garë që do të zhvillojnë. Nga Durrësi, ai u shpreh se kryeministri është i pashpresë, ndaj po merret me një opozitë kukull, pasi opozitën e vërtetë e ka frikë. Ndërsa rikthimin në politikën aktivë, Berisha e konsideroi njësoj si rikthimin e gjeniut Steve Jobs. “Me Ipad ai ndryshoi botën- …

Read More »

Reagon Berisha pas vendimit të Gjykatës së Apelit. Ndërhyrje në sistemin e drejtësisë nga ana e Ramës dhe ambasadore Yuri Kim.

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar pas vendimit të sotëm të Gjykatës së Apelit, e cila Apelit ka caktuar me short gjyqtarin që do të ketë në dorë fatin e “vulës” së PD-së pas ankimimit nga Enkelejd Alibeaj kundër vendimit të gjyqtarit Agron Zhukri por regjistrimin e statutit të Komisionit të Rithemelimit që buroi nga Kuvendi i PD-së në 11 dhjetor …

Read More »

Evi Kokalari nxjerr zbuluar ish-kryeministrin, tregon si dështoi të organizojë takim Pompeo-Berisha: I ofruam dhe lekë, por ndërhyri Balla me Ambasadën e SHBA duke…

Aktivistja shqiptaro-amerikane Evi Kokalari tregoi hapur përpjekjet e saj për të ndaluar ish-Sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo të takohej me Enkelejd Alibeajn Ajo tha se kishte komunikuar me presonin kryesor nga stafi i Pompeo për ta paralajmëruar atë që ish-sekretari amerikan mund të takohej me disa persona që janë “fasadë e opozitës” në Shqipëri, por gaboi që nuk ia …

Read More »

Demokrati nga Kukësi i shpreh dashurinë Berishës: Të kam në zemër, me ty deri në vdekje

Sali Berisha ishte në qytetin e Kukësit këtë të hënë, ku zhvilloi takime në kuadër të fushatës për zgjedhjen e kryetarit të PD, ku ai garon përballë Ibsen Elezit. Në takim, një demokrat i moshuar i shpalli dashurinë Berishës. Ai i tha Berishës se atë e thërrasin Muharrem Berisha, pasi e ka në zemër ish-kryeministrin. “Pa ty nuk kemi për …

Read More »