Sport

Nesër derbi i kryeqytetit Tirana-Partizani, policia njofton masat për sfidën, ja çfarë duhet të dinë tifozët

E diela, 2 tetor, rikthen në stadiumin Ari Albania derbin e kreqytetit. Partizani dhe Tirana pritet të kenë një përballje të zjarrtë, të shumëpritur nga tifozeritë përkatëse. Derbi Partizani-Tirana do të luhet të dielën në orën 19.00 në një stadium të mbushur plot me tifozë. Policia e Tiranës ka hartuar plan masash për ruajtjen e rendit dhe sigurisë para, gjatë …

Read More »

Shkëlqen Granit Xhaka, Arsenal dominon derbin e veriut të Londrës ndaj Tottenham

Arsenal triumfon bindshëm në derbin e veriut të Londrës ndaj Tottenham dhe i rimerr kreun Manchester City-t. “Emirates Stadium” shijoi performancën e “The Gunners” me protagonist të padiskutueshëm Gabriel Jesus. Ishin vendasit ata që zhbllokuan rezultatin, duke gjetur rrugën drejt rrjetës në minutën e 20’ me Partey. Megjithatë ky avantazh i “The Gunners” zgjati vetëm 11 minuta, pasi në minutën …

Read More »

Zyrtare: Kasami bëhet me skuadër të re

Futbollisti me prejardhje shqiptare, Pajtim Kasami edhe zyrtarisht është bërë me skuadër të re. Bëhet fjalë për gjigantin grek, Olympiacos, ku Pajtim Kasami ka nënshkruar kontratën e tij sot si lojtar i lirë. Marrëveshja mes Kasamit dhe Olympiacosit vlen deri në vitin 2023, ku është përfshirë edhe opsioni për ta vazhduar edhe për një vit. Testet mjekësore janë kompletuar, ku …

Read More »

Inzaghi zbulon vendimin për shqiptarin

Kristjan Asllani përgatitet për debutimin si titullar me fanellën e Interit. Mesfushori i kombëtares do të jetë në fushë nga minuta e parë në ndeshjes së shtunës që zikaltërit luajnë ndaj Romës në shtëpi. 20-vjeçari që u transferua këtë sezon nga Empoli, do të ketë përgjegjësinë për të shpërndarë dhe organizuar lojën e Interit, teksa i duhet të zëvendësojë një lider të …

Read More »

Kujdesi i veçantë i Armand Dukës për Ramën

Ditën e djeshme në Tiranë erdhi për vizitë presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, i cili po kryen një tur elektoral për të marrë votën e FSHF-së për zgjedhjet që do bëhet gjatë vitit të ardhshëm, ku italiani do të kërkojë një mandat tjetër. Turin elektoral Infantino e ka vijuar në Kosovë dhe në Maqedoninë e Veriut, duke bërë fakt të …

Read More »

Derbi kryeqytetit: Tirana dhe Partizani me nga një mungesë

Ditën e diel, do të luhet derbi i kryeqytetit, mes Tiranës dhe Partizanit, sfidë kjo e vlefshme për javën e 6-të në Abissnet Superiore. Të dyja skuadrat, vijnë në këtë ndeshje, me objektivin e qartë, për të marrë fitoren. Sa i përket Tiranës, skuadra e Shehit vjen në këtë përballje vetëm me një mungesë, të Filip Najdovski. Ekipi kampion tashmë …

Read More »

Chelsea rivalizon Real Madridin për Jude Bellingham

Chelsea thuhet se i është bashkuar garës për të nënshkruar mesfushorin 19-vjeçar të Borussia Dortmundit, Jude Bellingham, i cili mund të largohet nga klubi gjerman verën e ardhshme. Borussia Dortmund ishte e bindur se anglezi nuk do të shitej në afatin e kaluar kalimtar, por ata mund ta lënë atë të largohet në verën e vitit 2023 nëse vjen një ofertë me …

Read More »

Silva e kërkon largimin, City i do 90 milionë euro për të

E ardhmja e Bernardo Silvas është bërë një temë aktuale tek Manchester City. Klubi anglez, i cili rrezikoi ta humbiste yllin portugez gjatë verës që shkoi, e ka planifikuar një takim me lojtarin dhe me menaxherin e tij për të diskutuar rreth situatës aktuale me të. Edhe pse trajneri Pep Guardiola e konsideron Silvan si mjaft të rëndësishëm, ish-futbollisti i Monacos duket se …

Read More »

Reali do të provojë të transferojë Haaland-in

Skuadra e Real Madrid-it nuk ka humbur shpresat për Erling Haaland-in. Ylli norvegjez, me kalimin te Man. Cityt gjatë kësaj vere, nuk ka shuar shpresat e Real Madridit. ‘Los Blancos’ kanë një plan afatgjatë në mendje. Sipas të përditshmes spanjolle ‘AS’, Real Madrid do të tentojnë transferimin e Haaland, gjatë vitit 2024. Mediumi spanjoll thotë se marrëveshja mund të mbyllet …

Read More »

Infantino në Shqipëri, takohet me kryeministrin Edi Rama dhe inspektoi infrastrukturën e futbollit

Numri 1 i institucionit kryesor të futbollit botëror, Gianni Infantino mbërriti rreth mesditës në Tiranë. Bëhet fjalë për të parin president të këtij institucioni që shkel në tokën shqiptare, i cili ditën e nesërme do të zbarkojë në Prishtinë. Sipas FSHF-së, presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino dhe delegacioni që e shoqëron mbërriti sot në Tiranë ku u prit nga Presidenti …

Read More »