Ndodhi

Prokuroria e Durrësit merr të pandehur biznesmenin Shaban Hersi për pastrim parash

Prokuroria e Durrësit ka marrë të pandehur biznesmenin Shaban Hersi, pasi e akuzon për pastrim parash në shuma të mëdha. Në dokumentin e bërë publik nga Prokuroria e Durrësit thuhet se në vitin 2017, biznesmeni Shaban Hersi ka bërë transaksione të dyshimta me llogarinë e tij bankare. Ndërkohë policia ka informuar se Hersi ka akuza edhe për trafik droge dhe …

Read More »

Tjetërsuan godinën në qendër të Tiranës dhe e legalizuan si hotel/ Pezullohen 9 zyrtarë të Kadastrës

Prokuroria e Tiranës pezullon 9 zyrtarë të Kadastrës për shpërdorim detyre, pasi akuzohen se tjetërsuan godinën në qendër të Tiranës dhe e legalizuan si hotel. Ne vijim nga ana e Prokurorit Bledar Valikaj jane kerkuar me date 23.06.2022 dhe me me pas te miratuara nga ana e Gjykates me date 27.06.2022 masat e sigurise ndaj shtetasve si me poshte: B. …

Read More »

“Shqipëria, vend përpunimi i kokainës”- Eksperti i kriminalistikës ngre alarmin: Bandat s’kanë më interes për kanabis

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço ka ngritur alarmin se Shqipëria po shndërrohet në një vend për përpunimin e drogave të forta, si heroina apo kokaina. Teksa komentoi raportin e publikuar sot për kultivimin e kanabisit, ku Shqipëria renditej e shtata në botë, Karamuço u shpreh në “Open” se është e vërtetë që ka një ulje të kanabisit në vend, pasi …

Read More »

“Do iki për një kafe në Korfuz”/ Turisti polak ngre në këmbë policinë shqiptare

Detaje të reja janë zbuluar  nga News24 nga ngjarja e një dite më parë kur një polak i moshuar vuri në alarm të dy policitë në Sarandë, të Rendit dhe atë Kufitare, pasi ishte denoncuar i zhdukur në det. Sipas shoqërueses së grupit të turistëve polakë, 29-vjeçares me inicialet D.R., i moshuari Zbibniw Kaczorowski, 74 vjeç, kishte veshur një palë …

Read More »

VIDEO/ Policia e Tiranës nxjerr në qarkullim “dronët edukues”, gjoba për shoferët që nuk respektojnë vizat e bardha

Policia Rrugore e Tiranës ka ndarë pamjet nga kontrollet e kryera në rrugët e kryeqytetit në lidhje me respektimin nga ana e drejtuesve të mjeteve, të përparësisë së këmbësorëve në vizat e bardha. Kontrollet janë ndihmuar nga ajri, nga ata të cilët policia i quan si “dronët edukues”. Pas evidentimit të shkelësve, informacionet i janë dhënë patrullës më të afërt …

Read More »

Kush është gjyqtari që bllokoi Bashkinë e Tiranës të çlironte varrezat e Sharrës nga ndërtimet pa leje

Në një dalje të tij sot nga lagjja e re “5 Maji”, ku po ndërtohen apartamentet e reja për familjet e prekura nga tërmeti, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj sulmoi me fjalë të ashpra një gjyqtar të Gjykatës Administrative, i cili sipas tij, ka bllokuar punën për çlirimin e varrezave të Sharrës nga ndërtimet e shumta ndër vite pa leje. …

Read More »

Ish-muxhahedini akuzohet për terrorizëm/ SPAK: Bashkëpunoi me spiunazhin iranian

Struktura e Posaçme Antikorrupsion ka akuzuar iranianin Bijan Poolagrad si pjesë e një celule terrorist, e cila po planifikonte të kryente sulme ndaj funksionarëve të lartë të opozitës iraniane, të cilët strehohen në kampin Ashfraf 3 në Manëz të Durrësit. Ish-banori i kampit të muxhahedinëve doli këtë të hënë para Gjykatës së Posaçme, ku pritet të nisë procesi gjyqësor ndaj …

Read More »

“Qerosi” dhe “Mjekroshi” u arratisën, si i përgjoi Policia peruane dy trafikantët shqiptarë të kokainës

Mediat peruane kanë zbuluar detaje të tjera mbi dy shqiptarët trafikantë të kokainës, të cilët janë shpallur në kërkim në vendin amerikano-jugor për trafikimin e 2,2 tonë kokaine. Në videon ekskluzive të publikuara nga “panamerica.pe”, dy shqiptarët shihen sesi ndiqeshin nga efektivët e policisë vendase gjatë qëndrimit të tyre në Peru, pasi kishin hyrë nga Ekuadori si turistë. Policia arriti …

Read More »

Italiani futet në korsinë e gabuar të autostradës, aksidenton për vdekje 35-vjeçaren shqiptare

Një grua shqiptare ka gjetur vdekjen në një aksident tragjik të ndodhur në Itali. Bashkë me të në këtë aksident ka gjetur vdekjen edhe një 46-vjeçar Italian. Sipas mediave italiane, në aksident u përfshinë një BMW që drejtohej nga 35-vjeçarja me origjinë shqiptare Matilda Hidri dhe një fuoristradë tip Volvo që drejtohej nga 46-vjeçari italian Giuseppe Garavaglia. Shkak i këtij …

Read More »

Aksident tragjik në Vlorë/ Përplaset makina, humb jetën një person

Një 43-vjeçar, banues në SHBA është arrestuar nga policia pasi një ditë parë përplasi për vdekje një 71-vjeçar. Sipas policisë, shtetasi A. G teksa ishte duke drejtuar makinën e tij ka përplasur të moshuarin që lëvizte me motomjet, duke i shkaktuar edhe vdekjen. Njoftimi: A. G., 43 vjeçe, banues në Florida, SHBA, pasi ditën e djeshme, duke drejtuar automjetin, është …

Read More »