Aktualitet/LajmeKryesoreNdodhi

Opozita protestë te Bashkia Tiranë, qëllohet me molotov ndërtesa

Në ambientet e jashtme të bashkisë Tiranë po mbahet këtë të premte protesta e mbështetur nga Partia Demokratike dhe Partia e Lirisë.

Më pas protestuesit vijuan të dëgjonin përfaqësuesit politikë, të cilët kërkuan dorëheqjen e kryebashkiakut Erion Veliaj.

Protesta, e iniciuar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit dhe e mbështetur nga Partia Demokratike dhe Partia e Lirisë, vjen pas arrestimeve të disa zyrtave të bashkisë, nga SPAK, të cilët akuzohen për “Shpërdorim detyre”.

Artikuj të lidhur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button