Tag Archives: Bashkia Tirane

Veliaj me shoqatat e hotelerisë në Tiranë: Këto janë ditët më të mira për Tiranën! Rreth 4 mln e gjysmë turistë vizituan vjet kryeqytetin shqiptar

Në një bashkëbisedim me përfaqësues të shoqatave të hotelerisë, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj u shpreh krenar për rritjen që ka pësuar industria e turizmit gjatë viteve të fundit, për të cilën ai tha se “po jeton ditët e saj më të mira”. Veliaj vuri në dukje se kjo industri, e cila shpeshherë edhe anatemohet pa të drejtë …

Read More »

Nëse zgjedhjet e Tiranës do të ishin zhvilluar para të dielës së primareve…

Nga Eduard Zaloshnja Në një sondazh socio-ekonomik që dizenjova dhe drejtova (para së djelës së primareve të PD-së) në territorin e Bashkisë Tiranë (përfshirë edhe fshatrat), kisha në pyetësor edhe pyetjen “Kujt do t’ia jepje votën, N.Q.S. sot do të zhvilloheshin zgjedhjet për kryebashkiak mes Belind Kelliçit dhe Erion Veliajt?” Nga sondazhi rezultoi se, në qoftë se gara do të …

Read More »

“Do isha më i fortë se Këlliçi përballë Veliajt”, Alimehmeti rrëfehet pas tërheqjes nga gara e primareve të PD

Mjeku Ilir Alimehmeti, i cili u tërhoq nga gara e Primareve të Partisë Demokratike, pasi doli në balotazh me kandidatin tjetër, Belind Këlliçin, ka folur rreth rrugëtimit të tij në politikë. Alimehmeti tha se vendimi i tij për të marrë pjesë në Primare ishte shumë i thjeshtë dhe se kishte shumë njerëz të cilët e shtynë për ta marrë këtë …

Read More »

Alimehmeti mohon të ketë pranuar postin e nënkryetarit të Bashkisë nga Belind Këlliçi

Ilir Alimehmeti ka mohuar që ai të ketë pranuar postin e nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës, në rast se Belind Këlliçi fiton zgjedhjet ndaj Veliajt. I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, Alimehmeti tha se ka patur një ofertë të Këlliçit por nuk deklaroi se ai e ka pranuar ofertën, duke sugjeruar se Këlliçi e ka bërë deklaratën pa u konsultuar …

Read More »

Bashkia vishet me flamurin gjigand kuqezi, Veliaj: Gëzuar 110-vjetorin e Pavarësisë Tiranë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka uruar qytetarët për 110-vjetorin e ngritjes së flamurit në Tiranë. Përmes një postimi në rrjete sociale, Veliaj shpreh bindjen se ditët më të mira janë përpara. “Gëzuar 110-vjetorin e Pavarësisë Tiranë! Ditët më të mira i kemi përpara”, deklaron Veliaj. Ndërkaq, Bashkia e Tiranës është veshur me një flamur gjigand. Gjithashtu, në …

Read More »

Shokon Belind Këlliçi: Na duhet Bashkia e Tiranës se kemi 10 vjet pa punë

Partia Demokratike duket se e sheh Bashkinë e Tiranës si mundësi punësimi për të gjithë militantët dhe simpatizantët e saj. Në një lidhje direkte në emisionin ‘Open’, dje në mbrëmje në Neës 24, kandidati i primareve në PD për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi ka shokuar me deklaratën se PD ka njerëz pa punë, prandaj u duhet administrate e Bashkisë …

Read More »

Primaret në PD/ Ilir Alimehmeti shpall kandidaturën për Bashkinë e Tiranës: Të çrrënjosim të keqen

Mjeku i njohur Ilir Alimehmeti shpall kandidaturën për Primaret për Bashkinë Tiranë. Këtë të mërkurë, Alimehmeti prezantoi zyrtarisht kandidaturën e tij për të marrë pjesë në Primaret e PD. “Tirana është e sëmurë. Vetëm puna do e shërojë”. Kështu u shpreh Alimehmeti dhe i bëri thirrje për pjesmarrje në protestën e datës 12 nëntor. Fjala e plotë Alimehmetit:  Të dashur …

Read More »

“Çfarë ke bërë kur punoje në Bashki, mos ke fjetur edhe ti si Luli?” Ylli Rakipi pyet Këlliçin për karrierën e tij

Belind Këlliçi, kandidat në primaret e Partisë Demokratike në Tiranë, ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”. Këlliçi ka folur për karrierën e tij që përfshin punën në FRPD, punën në Bashkinë e Tiranës dhe zgjedhjen si deputet i PD. Ylli Rakipi: Cfarë ke bërë ti deri sot që shkove 35 vjec, për të mundur një përbindësh, në mënyrë …

Read More »

Këlliçi: Jam gati të lë mandatin e deputetit dhe të garoj përballë Veliaj

Deputeti Belind Këlliçi do të dorëzojë mesditën e së enjtes formularin për të garuar në procesin e primareve të PD-së. Këlliçi u shpreh për ABC se është gati të lërë mandatin e deputetit dhe të garojë përballë kryebashkiakut Erion Veliaj. Kandidimi i Këlliçit në primare vjen 24 orë pasi PD hapi zyrtarisht garën në procesin e primareve për Tiranën, Durrësin …

Read More »