Tag Archives: vrasja

Vrasja e Nezir e Gentian Beqirit/ SPAK kërkon burgim të përjetshëm për Ardian Çapjan

Prokuroria Speciale SPAK kërkon burgim të përjetshëm për Ardian Çapjan, i akuzuar për vrasjen e babë e bir Nezir e Gentian Beqirit në Elbasan në vitin 2012. Në pretencën e dhënë sot, SPAK kërkon edhe 25 vite burgim për Florenc Çapja, burgim të përjetshëm për Olsi Lekun, 6 vite burg për Ervis Bardhin, 20 vite për Klajdi Dokollin dhe 20 …

Read More »

Vrasja e Pjerin Xhuvanit: Dëshmojnë anëtarët e ish-strukturës së Mbrojtjes së Votës në PD

Anëtarët e ish-strukturës së Njësisë së Mbrojtjes së Votës në Partinë Demokratike kanë dëshmuar këtë të premte në një tjetër seancë maratonë ndaj Arbër Paplekaj. I pari ka dëshmuar Arjan Hoxha, ish-përgjegjës i sigurisë për shtabin elektoral të subjektit politik Partia Demokratike për qarkun Elbasan. Në vijim kanë dëshmuar Erjon Demushi, Pavlo Vuksani dhe Nuredin Kasmi. Burimet bëjnë me dije …

Read More »

Zbardhen detaje të reja nga vrasja e Edmond Papës, kush është 30-vjeçari i cili mori hak për vrasjen e shokut pas 6 muajsh

Personi që shihni në foto është 30-vjeçari Albano Velo i cili u arrestua ditën e sotme në kuadër të operacionit të koduar “EAGLE EYES”. Velo akuzohet për vrasjen e biznesmenit Edmond Papa më 16 dhejtor të 2022 në një lokal në zonën e Selitës në Tiranë. Burime për mediat bëjnë me dije se Albano Velo ka marrë hak për vrasjen …

Read More »

Zbardhen detaje nga vrasja e Edmond Papës, autori e priti 1 orë e 30 minuta

Rreth 1 orë e 30 minuta e priti autori në afërsi të bar kafes 49-vjeçarin, Edmond Papa për ta ekzekutuar. Burime nga grupi hetimor i thanë Tv Klan se vetëm 5 minuta pasi viktima mbërriti në shtëpinë e vëllait rreth orës 15.00, ekzekutori u fiksua nga kamerat e sigurisë në lagjen Fadil Bodinaku. Ardhja e tij fill pas viktimës, ka …

Read More »

Vrasja e Briken Sanajt, autori e bëri planin në Belgjikë, hyri ilegalisht në Shqipëri

Autoritetet shqiptare dhe ato belge kanë nisur një sërë letër porosish për të arrestuar dhe ekstraduar Valmir Kolën, autorin kryesor të dyshuar të vrasjes së Briken Sanajt, në Kodrën e Diellit në Tiranë, rreth dy muaj më parë. Duket se atentati ndaj Sanajt ka qenë i mirëmenduar që në Belgjikë, aty ku prej vitesh jetonte Valmir Kola, i njohur edhe …

Read More »

Vrasja për borxhin 1 milion lekë në Tiranë, si i shpëtoi arrestimit Besmir Karaj

Besmir Karaj personi që shihni në foto, i shpallur në kërkim si një nga autorët e vrasjes së Menduh Kurtdedës, rezulton të ketë qenë në Shqipëri vetëm dy javë më parë. Burime nga grupi hetimor bënë me dije për Tv Klan se 34-vjeçari ka hyrë në territorin shqiptar në fund të nëntorit dhe ka qëndruar disa ditë për t’u larguar …

Read More »

Dorëhiqet një nga prokurorët e dosjes për vrasjen e Pjerin Xhuvanit, arsyeja

Është dorëhequr nga dosja për vrasjen e Pjerrin Xhuvanit një nga prokurorët e çështjes. Mësohet se prokurori që ka dhënë dorëheqjen është Platin Aliçka, i cili ka arsyetuar se shkak për këtë vendim është gjendja e tij shëndetësore. Dorëheqja e Aliçkës vjen pas përfundimit të hetimit mbi ngjarjen, pasi tashmë dosja është dërguar në Gjykatë. Vrasja e mjekut Pjerin Xhuvani …

Read More »

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, shtyhet vendimi i gjykatës: Papleka kërkon rihetim!

Ka përfunduar seanca ndaj Arbër Paplekajt. Prokuroria ka kërkuar kohë për të shqyrtuar kërkesat e avokatëve. Paplekaj ka kërkuar rihetim të dosjes dhe rishqyrtim të disa akteve të ekspertizës. Të hënën në orën 12:45 pritet të jepet vendimi. Katër ditë para zgjedhjeve të 25 prillit 2021, Pjerin Xhuvani mbeti i vrarë pas një përplasjeje me armë në lagjen “5 Maji” …

Read More »

Vrasja e Jan Prengës, Gjykata vendos burg përjetë për Festim Bixhdilin

Gjykata e Posaçme ka vendosur të japë dënimin burgim të përjetshëm për Festim Bexhdilin, i akuzuar për rrëmbimin dhe vrasjen e Jani Prengës. Bexhdili rezulton të jetë njeriu kyç i cili ka informacion për vendin ku është varrosur trupi i Jan Prengës, por ai refuzoi ta tregojë dhe nuk ka shfaqur asnjë pendesë gjatë gjykimit. Ai ishte kopshtar i nje …

Read More »