Tag Archives: sot

Parashikimi i motit, 13 janar 2023

Për ditën e premte vendi ynë do të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në orët e mbrëmjes pritet të jenë deri të dendura. Mjegulla e dendur do të jetë prezente në orët e mengjesit përgjatë luginave. Përgjatë aksesve rrugore në zonat malore në orët e mëngjesit prezencë të …

Read More »

Horoskopi për ditën e sotme, 13 janar 2023

Dashi Mos e futni veten me kokë në një situatë për të cilën nuk dini asgjë. Tendenca juaj është të merrni drejtimin në diçka që kërkon vëmendje të menjëhershme. Bej kujdes. Lëreni dikë tjetër ta bëjë atë. Demi Mund të shfaqet një mik i vjetër që nuk e keni parë për një kohë të gjatë. Kjo duhet të jetë një …

Read More »

Parashikimi i motit për datën 22 dhjetor 2022

Për ditën e enjte vendi ynë do të vijojë të mbetet nën ndikim të kushteve të qëndrueshme atmosferike. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat hera-herës pritet të jenë deri të dendura në orët e mesditës. Në orët e mëngjesit prezencë të mjegullës përgjatë zonave luginore. Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndimi-perëndimi me shpejtësi mesatare 1-6m/s. …

Read More »

Horoskopi për ditën e sotme, 22 dhjetor 2022

Dashi Lërini të tjerët të bëjnë punën e dyre. Delegoni sa më shumë që të jetë e mundur te të tjerët. Ju jeni më mirë sot si dirigjent i grupit sesa si një nga lojtarët. Drejtoni rrugën në vend që të kapeni me gjithë punën e rëndë. Demi Sot mund të përballeni me disa kundërshtime. Mos mendoni për asnjë minutë …

Read More »

Parashikimi i motit për datën 11 dhjetor 2022

Moti i vranët vijon edhe ditën e Diel por pas orëve të mesditës ato humbasin intensitet dhe bëhen të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar në formë shtrëngatash. Në relievet e larta malore në zonën e Alpeve dhe verilindje reshje dëbore. Gjithashtu duhet theksuar se pritet edhe erë intensive me drejtim kryesor nga kuadrati i jugut dhe shpejtësi mesatare …

Read More »

Horoskopi për ditën e sotme, 11 dhjetor 2022

Dashi Disa informacione shqetësuese për financat mund të jenë shqetësuese sot. Kjo mund të përfshijë fondet tuaja personale, apo ato të një miku. Mos u shqetësoni para se të zbuloni faktet e vërteta. Informacioni është ndoshta i gabuar. Demi Mund të jetë e vështirë për të përfunduar detyrat sot. Një mosmarrëveshje me anëtarët e tjerë të familjes mund t’ju japë …

Read More »

Parashikimi i motit për datën 25 nëntor 2022

Në vend parashikohet të ketë ndikim të masave ajrore të qendrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash të karakterit të çrregullt. Era do të fryjë nga kuadrati i veriut mesatare dhe përkohësisht e vrullshme në bregdet në orët e para të ditës. Valëzimi në dete i forcës 2 ballë. Temperaturat parashikohen: në zona malore -1 deri 12°C në zonat …

Read More »

Horoskopi për ditën e sotme, 25 nëntor 2022

Dashi Vrulli do të rritet gjatë mëngjesit dhe pasdite, ju do të jeni në nivelin maksimal. Pjesët e pasigurisë do të rrëzohen shumë shpejt dhe do të ndiheni sikur më në fund jeni kthyer në rrugën e duhur me vendin ku duhet të jeni dhe çfarë duhet të arrini. Demi Kujdesuni për kopshtin tuaj të projekteve të lidhura me punën. …

Read More »

Parashikimi i motit për datën 21 nëntor 2022

Vendi ynë u ndikua sot nga kalimi i një fronti okluz meteorologjik shoqëruar me masa ajrore të lagështa dhe kontraste të forta termike. Kjo situatë solli si rezultat reshjet e dendura dhe të rrëmbyeshme të shiut kryesisht përgjatë ultësirës perëndimore ndërsa reshjet e shiut do të vijojnë deri në fund të ditës. Por si do të jetë java që presim …

Read More »

Horoskopi për ditën e sotme, 21 nëntor 2022

Dashi Sigurohuni që t’u përgjigjeni emaileve dhe telefonatave menjëherë. Informacione të rëndësishme vijnë përmes këtyre kanaleve për të cilat duhet të jeni të vetëdijshëm. Të tjerët po përpiqen t’ju kontaktojnë. Demi Nëse nuk ke ndonjë gjë të mirë për të thënë, atëherë mos e thuaj fare. Një fjalë negative do të përhapet si flakë. Është e lehtë të jesh kritik …

Read More »