Tag Archives: shperthim

Shpërthim i fuqishëm në Gjermani, dyshohet për 1 viktimë e 5 të zhdukur

Një shpërthim i fuqishëm pranë një fabrike ku digjen mbetjet, ka tronditur qytetin e Leverkuzen në Gjermani. Pesë punonjës janë zhdukur, dy janë plagosur rëndë, ndërsa disa të tjerë kanë marrë plagë po ashtu. Zyra Federale e Gjermanisë për Mbrojtjen Civile dhe Ndihmën e Katastrofave e klasifikoi shpërthimin në Chempark “një kërcënim ekstrem”. Banorëve të Leverkusenit, i cili shtrihet 20 …

Read More »