Tag Archives: Oscar

Rita Ora shkëlqen pas ceremonisë në “Oscar”

Rita Ora e cila e njeh mirë fushën e modës dhe di ta tërheqë vëmendjen e publikut me stilin dhe dukjen e saj, shkëlqeu edhe këtë vit në çmimet Oscar. Rita shkëlqeu në këtë ngjarje e shoqëruar nga Taika Waititi, e veshur me një fustan të bardhë. Teksa kamerat e fotografonin çiftin e sapomartuarit, ata nuk hezituan të pozojnë gjatë …

Read More »

Shuplaka në Oscar i kushtoi shumë, merret vendimi drastik për Will Smith

Shuplaka që Will Smith i dha komedianit Chris Rock në Oscar i ka kushtuar shumë aktorit. Will Smith është përjashtuar nga gala e Oscars dhe ngjarje të tjera të Akademisë për 10 vjet pasi aktori goditi Chris Rock në Oscars. Akademia e Arteve dhe Shkencës së Filmit, e cila organizon ceremoninë e ndarjes së çmimeve, u mblodh praktikisht të premten …

Read More »

Oscar/ Lista e plotë e fituesve, “CODA” shpallet filmi më i mirë për 2022

Çmimet e 94-ta të Akademisë Oscars u prezantuan mbrëmjen e kaluar. “CODA”, është shpallur filmi më i mirë. Ky film që ka në qendër njerëzit që nuk dëgjojnë dhe përpjekjet e tyre për të kuptuar botën, mori çmimin e madh. Me regji dhe skenar të Sian Heder, “CODA” u nominua gjithashtu për “Aktorin më të mirë në rol joprotagonist” dhe …

Read More »