Tag Archives: GAZETARI

Gazetari zbulon detajet: Ilir Meta, “non grata” nga SHBA. Ka gati edhe mbrojtjen!

Rikthimi i ish-presidentit Ilir Meta në politikë, në krye të Partisë së Lirisë ndërkohë që përflitet se inicialet në dosjen si bashkëpunëtor i Sigurimit të Shteti, janë dy nga temat më të nxehta të ketyre javëve. E teksa ka supozime se kjo dosje doli pikërisht nga aleatët për të sinjalizuar Metën të largohet nga politika, gazetari Adriatik Doçi i ftuar …

Read More »

Një ikje e parakohshme kolegu

Tiranë më 11 Gusht 2022 Gazetari Nimet Isufi është ndarë nga jeta një ditë më parë, prej një arresti kardiak, në moshën 42 vjeçare. Familjarë dhe të afërm, por kolegë të shumtë të tij janë hidhëruar prej këtij lajmi të hidhur. Kolegu Nimet Isufi lindi në Shkodër dhe ishte diplomuar në Departamentin e Gazetarisë në Universitetin e Tiranës. Prej disa …

Read More »

Rama përplaset me gazetarin: Futesh 3 muaj në riedukim. Ja çfarë ndodh

Gjatë konferencës së mbajtur këtë të premtë, kryeministri Edi Rama është përplasur me një prej gazetarëve të pranishëm. Gazetari e pyeti ministren Olta Xhaçka se a e ka takuar bashkëshortin e saj, investitor strategjik, në prani të dy anëtarëve të administratës, siç e parashikon kodi i ri etik apo e ka thyer kodin e ri i cili parashikon sanksione deri …

Read More »

Gazetari Artan Hoxha nxjerr detaje nga atentati që tronditi sot Tiranën: Shpërthimi shkundi vilat e oligarkëve dhe VIP-va të Shqipërisë (VIDEO)

Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar detaje mbi vrasjen e 27-vjeçarit Aleksandër Sadikaj që u vra sot në dalje të Tiranës, pasi mjeti me të cilin ai lëvizte, shpërtheu me tritol. Siç shihet nga pamjet e publikuara nga gazetari makina është djegur e gjitha pas shpërthimit të ndodhur në afërsi të rrethrrotullimit të TEG-ut. “Tirana, qyteti Europian i rinise 2022… Kjo …

Read More »

Inceneratorët, gazetari: Personazhe publikë mund të merren të pandehur

Gazetari Artan Hoxha ka folur për çështjen e inceneratorëve, duke treguar se personazhe të njohur publikë janë toleruar nga SPAK, megjithatë ata janë gjithashtu nën hetim. Ai tha për ‘ABC Live’ se nuk përjashtohet mundësia që të merren të pandehur. Gjithashtu shtoi se pritet që hetimet të fokusohen tek inceneratori i Tiranës, duke theksuar se presioni për këtë të fundit …

Read More »

Programi Bachelor në “Media, Komunikim dhe Trashëgimi kulturore”, me profile Gazetari-Multimedia dhe Trashëgimi kulturore

Programi Bachelor në “Media, Komunikim dhe Trashëgimi kulturore”, me profilet Gazetari-Multimedia dhe Trashëgimi kulturore”, është një program i miratuar me Urdhër të Ministres së Arsimit , Shkencës dhe Sporteve Nr. 249,datë 19.07.2021. Ky program vjen si bashkëpunim akademik i Departamentit të Gjuhë-Letërsisë me Departamentin e Edukimit, në Fakultetin e Shkencave Humane, Universiteti “Ismail Qemali”, Vlorë. Funksion themelor i programit është …

Read More »