Tag Archives: Edi Rama

Zëri i Amerikës: Rama mohon të ketë lidhje mes tij dhe akuzave ndaj ish zyrtarit të FBI-së

Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama mohoi kategorikisht që të ketë lidhje mes tij dhe akuzave të ngritura në Shtetet e Bashkuara ndaj ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal se ka marrë para nga një ish-punonjës i shërbimeve inteligjente shqiptare dhe për mos-raportimin e kontakteve dhe lidhjeve me zyrtarë të shteteve të tjera. Duke folur me gazetarët pas një takimi pune në …

Read More »

Rama publikon pamjet nga kantieri i ndërtimit të Auto Moto Park në Elbasan: Do të zhvillohen gara ndërkombëtare

Puna për ndërtimin e Auto Moto Park-ut të parë në Shqipëri në Elbasan me standardet e Federatës Ndërkombëtare të Automobilave (FIA) po vijon. Kreu i qeverisë Edi Rama ka publikuar pamjet nga kantieri i ndërtimit, ndërsa shton se Auto-Moto Parku do të përdoret për zhvillimin e një larmie aktivitetesh automobilistike dhe garave kombëtare e ndërkombëtare. ‘Mirëmëngjesi dhe me punën që …

Read More »

VIDEO/ Rama: Çdo të hënë mësimi në shkolla do të nisë me himnin kombëtar

Çdo të hënë mësimi në të gjitha shkollat do të nisë me këndimin e himnit kombëtar. Ky vendim është bërë i ditur nga kryeministri Edi Rama me rastin e 555-vjetorit të vdekjes së Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastrioti. Kreu i qeverisë tha se kjo nismë nisi sot me nderimin qe iu be Skenderbeut dhe do të vazhdojë çdo nisje të …

Read More »

Kritika për ministret dhe deputetët, çfarë u diskutua në mbledhjen e grupit të PS-së, i pranishëm edhe Agron Çela

Në prag të nisjes së sesionit të ri parlamentar, kryesocialisti Edi Rama mblodhi grupin parlamentar, ku mirëpriti në këtë mbledhje edhe deputetin e qarkut Shkodër Agron Cela, i cili iu bashkua së fundi socialistëve duke braktisur partinë e Ilir Metës. Burimet thanë se Rama ka qenë kritikë me të tijët, përfshi këtu deputetët të cilët i kritikoi për mungesa në …

Read More »

Taksa e jashtëzakonshme e energjisë, Rama: Po bëjmë gati një tjetër bonus për pensionistët

Ka nisur shpërndarja e bonusit nga Pakoja e Madhe për pensionistët. Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në rrjetet sociale një rast të një pensionisti që po merr bonusin siç thotë ai, sipas premtimit. Kreu i qeverisë bën me dije se do të programohet një tjetër bonus për pensionistët. Kjo do të ndodhë në muajin Prill me marrjen e këstit të …

Read More »

Rama publikon fotot nga pallatet e reja te ‘5 maji’: Vepër dinjitoze, do të strehohen familjet e prekura nga tërmeti

Kryeministri Edi Rama ka ndarë disa fotografi në Facebook nga ndërtimi i pallateve të reja në lagjen “5 Maji” në kryeqytet. Në postimin e tij në Facebook, kreu i qeverisë thekson se këto ndërtime të reja janë një vepër dinjitoze urbane dhe arkitektonike ku do të strehohen familjet e prekura nga tërmeti. “Mirëmëngjes dhe me shpresën se do t’ju kujtohen …

Read More »

Rama publikon pamje nga shkolla e re në Laç

Kryeministri Edi Rama e ka nisur me pamje nga shkolla e re e ndërtuar në Laç. Rama shkruan se shkolla sapo ka ka hapur dyert në vazhdën e një transformimi rrënjësor të një prej zonave më të goditura nga tërmeti. “MIRËMËNGJES   dhe me një tjetër shkollë të re për fëmijët e Laçit, e cila sapo ka hapur dyert në vazhdën …

Read More »

Edi Rama thërret takim në Tiranë me liderët e partive politike shqiptare në Maqedoni, reagime në Shkup: Platformë e dytë…!

Tema dhe arsyeja e takimit të thirrur për ditën e nesërme në Tiranë, nga kryeministri Shqiptar Edi Rama me liderët e partive politike shqiptare, mbetet një mister. Nga kabineti i Ramës nuk sqarojnë agjendën, nuk tregojnë mbi arsyen se pse ai është thirrur dhe pse pikërisht në këtë moment. VMRO-DPMNE-ja nuk i fsheh dyshimet për takimin e liderëve me Ramën …

Read More »

Rama publikon pamjet nga liqenet akullnajore të Lenies: Zonë me superpotencial për zhvillimin e turizmit

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e së shtunës me disa foto nga liqenet akullnajore të Lenias dhe maja Valamarës, një pikë përbashkuese mes Maliqit, Pogradecit dhe Gramshit, duke e cilësuar si zonë me shumë potenciale për zhvillimin e turizmit. “Mirëmëngjes dhe me një destinacion fantastik siç janë liqenet akullnajorë të Lenies dhe maja e Valamarës, një pikë përbashkuese mes …

Read More »