Showbizz

Këngëtarja shqiptare flet për paragjykimet ndaj bashkëshortit të saj: Njeriu nuk e zgjedh ngjyrën e lëkurës

Linda Halimi është një nga këngëtaret shqiptare më të përfolura në mediat rozë. Ndonësë ka disa vite që ajo është shpërngulur në SHBA, ku lei po vazhdon jetesën, duket se përsëri publiku ka një kuriozitet të madh. Në një lidhje me Skype for “ABC e Mëngjesit”, Linda ka folur për gjithçka, nga fillimet e karrierës, eksperiencat e ndryshme në skenë deri …

Read More »

I dobësuar dhe larg viteve të rinisë, por legjenda 93-vjeçare e Hollivudit duket ende në formë

Fotot e fundit të aktorit veteran, Gene Hackman, të botuara nga gazeta amerikane “New York Post”, tregojnë se legjenda e Hollivudit mbahet ende. Hackman u shfaq të dielën në Santa Fe, Nju-Meksiko, ku lui u pa të ngiste vetë makinën dhe të ndalonte for një hamburger të shpejtë. Edhe pse në janar aktori i madh mbushi 93 vjeç, ai dukej në …

Read More »

“Çfarë janë këto lojëra?”/ Jori tenton të prekë Luizin, ky i fundit i kthehet keq: Fol me gojë, me dorë mos prek

Marrëdhënia e krijuar mes Luizit dhe Jorit është komentuar shumë nëpër rrjetet sociale dhe mediat online që pas hyrjes së modeles në shtëpinë e “Big Brother VIP”. Jori është treguar shumë e afërt me Luizin, dhe anasjelltas, aq sa audienca filloi të shihte një romancë të mundshme mes tyre. Mirëpo për Luizin çdo veprim ka qenë në kontekstin e miqësisë …

Read More »

Selena Gomez flet për “grindjen” me Hailey Bieber

Marrëdhënia e artistes Selena Gomez me Hailey Bieber është komentuar nga shumë media të huaja. Modelja është akuzuar se ka ironizuar artisten në rrjetet sociale. Por, për të sqaruar të gjithë situatën Gomez u ka bërë thirrje fansave që të jenë të sjellshëm dhe këmbënguli se ajo dëshiron më  të mirën për të gjithë Kjo deklaratë e këngëtares vjen vetëm …

Read More »

Në muajt e fundit të shtatzënisë, këngëtarja e njohur shqiptare zbulon gjininë e fëmijës

Këngëtarja Filloreta Raçi është në muajt e fundit të shtatzënisë. Teksa po pret me padurim ardhjen në jetë të fëmijës së saj të parë, këngëtarja ka zbuluar përmes fotove edhe gjininë. Ajo është në pritje të një djali. Në fotot e publikuara në rrjetet sociale, ajo shihet mjaft e lumtur në krahët e partnerit të saj Adis Patushi. Dyshja janë …

Read More »

Kritikat për Big Brother, reagon Lori Hoxha: Nuk dëgjojmë mallkimet dhe të sharat, ne meritojmë duartrokitje

Big Brother Albania, prej muajsh është kthyer në një fenomen në Shqipëri. Por, kjo shfaqje ka marrë edhe kritika të shumta, për shkak se konsiderohet si një shou që nuk ofron asgjë. Kritikave iu është përgjigjur vete Lori Hoxha, pronare e Top Channel, por dhe producente e kësaj shfaqje. “Big Brother Vip është një nga produksionet më të bukura por …

Read More »

Ndërron jetë aktori i famshëm amerikan

Aktori i famshëm amerikan Tom Sizemore është ndarë nga jeta në moshën 61-vjeçare. Ai ishte në gjendje kome që prej 18 shkurtit kur pësoi aneurizëm të trurit. Lajmi u konfirmua nga Charles Lago, menaxheri i aktorit, i cili tha se ai vdiq në një spital në Burbank, Kaliforni. Sizemore u bë i famshëm në vitet 1990 dhe ishte në krah …

Read More »

Gruaja e Hakimit bëri kërkesë për divorc pas akuzave për përdhunim

Gruaja e tij i jep fund lidhjes dhe jetës martesore me Ashraf Hakimin pas akuzave ndaj mbrojtësit të djathtë maroken të Paris Saint-Germain, për përdhunim të një 24-vjeçareje. Siç raportohet nga “El Cierre Digital”, Himba Abouc thuhet se ka bërë kërkesë divorci disa javë më parë pasi marrëdhënia e saj me Hakimin tashmë ishte në krizë dhe deklarata e viktimës …

Read More »

DiCaprio dhe Kim Kardashian intervistohen nga FBI për skandalin e miliona dollarëve financim nga biznesmeni i dyshimtë malajzian

Në vitin 2013, Leonardo DiCaprio luajti në “The Wolf of Wall Street”, një film për një mashtrues të dënuar, i cili u financua nga një burrë i përfshirë më vonë në një skandal rreth fondit të pasurisë sovrane të Malajzisë. Jho Low, thonë prokurorët, organizoi skandalin që pa miliarda dollarë qeveritarë të kanalizuar përmes kompanive fantome dhe llogarive bankare në …

Read More »

Aktorja e famshme bën gjestin e madh për viktimat e tërmetit në Turqi

Aktorja turke Hande Erçel, ka firmosur kopertinën e revistës ‘Elle Turkey’, por jo me një imazh por me diçka krejt ndryshe dhe që jemi të sigurt se do ta vlerësoni. Protagonistja e “Love is in the air” e ka bërë këtë veprim për t’iu ndihmuar të prekurve nga tërmeti. Kopertina është domethënëse për shkak se kauza e saj ishte për …

Read More »