Showbizz

Donaldi në “BBVA” përballë Luizit? Lori Hoxha ‘paralajmëron’ rikthimin e ish-banorëve në shtëpi…!

Nëse lajmi ‘bombë’ për ju ishte se Donaldi nuk do të jetë me pjesë e “Më lër të flas” një tjetër lajm pason të parin. Ishte Sara Hoxha ajo që i hodhi benzinë zjarrit duke hedhur në Instastory Romeon dhe shkruan: ”po Donald Veshaj ku është? Apo mos vallë do rikthehet tek shtëpia e tij e preferuar?” Donaldi riposton story-n …

Read More »

Ndërron jetë papritur aktori i famshëm amerikan

Ka ndërruar jetë në moshën 60-vjeçare aktori i famshëm amerikan Lance Reddick, i cili ka marrë pjesë në serialin e HBO, The Wire, ndërsa ka luajtur rolin e Charon në filmat aksion-triller të John Wick. Ai ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur të premten në shtëpinë e tij në Los Anxhelos. “Lance do të na mungojë shumë. Ju lutem …

Read More »

Rihanna shfaqet me barkun e rrumbullakosur

Rihanna është shfaqur me barkun e rrumbullakosur me një bluzë të shkurtër teksa ka dalë për shëtitje me të dashurin ASAP Rocky, në Hollywood. 35-vjeçarja nga Barbadosi lindi fëmijën e parë në maj të vitit të kaluar. Ajo zbuloi se po pret sërish fëmijë gjatë performancës së saj në Super Bowl muajin e kaluar.

Read More »

200 euro një kokë Luani, shumat e ‘çmendura’ që harxhojnë shqiptarët për të pasuruar TCH

Banorët e ‘Big Brother VIP Albania’ surprizohen prej disa kohësh nga ndjekësit e tyre, të cilët u dërgojnë mesazhe të ndryshme së bashku me emoji. Ndjekësit kanë mundësi që t’i dërgojnë një mesazh duke përdorur aplikacionin ‘Big Love’. Mirëpo, kjo e ka një kosto e duhet thënë se nuk janë dhe aq lirë. Në fillim të krijimit të këtij aplikacioni, …

Read More »

Fitoi Eurovisionin në vitin 2012, Loreen përfaqëson sërish Suedinë në këtë garë

Ish-fituesja e Eurovisionit, Loreen, që me këngën “Euphoria” fitoi konkursin e këngës në vitin 2012, do të përfaqësojë sërish Suedinë këtë vit në eventin që do të mbahet në Liverpool. Ajo tha për podkastin e BBC Eurovisioncast se i duhej bindje për të marrë pjesë sërish, pasi fillimisht nuk pranoi. “Ata bënë pyetjen, përgjigja ishte ‘nuk do të ndodhë’”, tha …

Read More »

“I verboi të gjithë”, pse ishte kaq i veçantë gjerdani që Lady Gaga kishte vënë në eventin e rëndësishëm

Cilës shtëpi bizhuterish i beson Lady Gaga për pamjen e saj në tapetin e kuq të Oscars? Këngëtarja dje vendosi që ta mbante dukjen klasike, duke zgjedhur një varëse mahnitëse nga Tiffany & Co. E themeluar në vitin 1837, shtëpia ka zbuluar një pjesë historike nga arkivi i saj: një varëse platini me diamante nga fundi i viteve 1950, që …

Read More »

Rita Ora shkëlqen pas ceremonisë në “Oscar”

Rita Ora e cila e njeh mirë fushën e modës dhe di ta tërheqë vëmendjen e publikut me stilin dhe dukjen e saj, shkëlqeu edhe këtë vit në çmimet Oscar. Rita shkëlqeu në këtë ngjarje e shoqëruar nga Taika Waititi, e veshur me një fustan të bardhë. Teksa kamerat e fotografonin çiftin e sapomartuarit, ata nuk hezituan të pozojnë gjatë …

Read More »

Këngëtarja shqiptare akuzon rëndë ish-bashkëshortin, i përgjigjet ai: Ajo është psikopate e droguar

Pas deklaratës dhe akuzave të forta publike që këngëtarja Fjolla Morina bëri për ish-bashkëshortin e saj Besnik Syla, se arma për të cilën ajo u arrestua ishte e tij dhe se ai i kishte kërcënuar me jetë vajzën, vjen reagimi i këtij të fundit. Në një video në rrjetet sociale, Syla thekson se nuk flet për njerëz që shajnë dhe …

Read More »

Kundër të gjithëve, Luizi u përgjigjet banorëve që e sulmojnë brenda BBV: Jeni një tufë lepurushash. Olta: Qengj je…!

Që prej hyrjes së tyre në shtëpinë e “Big Brother Vip” Luizi e kuptoi se një pjesë e banorëve të rinj do ta sulmonin në vijim, konkretisht Fotinia dhe Qetësori. Së fundmi teksa ndodheshin të ulur së bashku në oborr, këngëtari u ka bërë të ditur se sado të mundohen ta sulmojnë, do mbeten një tufë lepurushash. “Nëse ti bëhesh …

Read More »

Manjati i modës bëhet baba për herë të gjashtë në moshën 82-vjeçare me partneren 45 vite më të re

Dizajneri i modës, Roberto Cavalli është bërë baba për të gjashtën herë, në moshën 82-vjeçare. Partnerja e tij, modelja suedeze Sandra Nilsson (37 vjeç), ka lindur fëmijën në Firence. Legjenda e modës është shprehur se Sandra është mirë dhe se lindja e bebushit ishte shumë emocionale dhe e bukur për të. “Emri i tij është Giorgio, si gjyshi i tij, …

Read More »