Aktualitet/LajmeKryesorePolitike

Koordinatori i DASH për Anti-Korrupsionin vizitë në Shqipëri, Ambasada e SHBA: Riafirmim i mbështetjes së reformës në drejtësi

Koordinatori i Departamentit të Shtetit të SHBA për Anti-Korrupsionin Global, Richard Nephew ndodhet në Shqipëri.

Nephew po viziton Shqipërinë për të riafirmuar mbështetjen e Shteteve të Bashkuara për reformën në drejtësi, përpjekjet kundër korrupsionit dhe mirëqeverisjen.

Gjatë qëndrimit në Shqipëri, ai do të takohet me drejtues të sistemit të drejtësisë dhe shoqërisë civile shqiptare, si dhe me zyrtarë publikë”, shkruan Ambasada Amerikane.

Artikuj të lidhur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button