Aktualitet/LajmeKryesorePolitike

Akuzat e Berishës se pas sulmit ndaj avokatit Mëngjesi qëndron Rama, Braçe: Shpifje! Neveri edhe njëherë për Saliun e trashëgimtaren e tij

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe, ka reaguar lidhur me ngjarjen e ndodhur mëngjesin e kësaj të mërkure ku avokati Sokol Mëngjesi u dhunua me leva hekuri nga tre persona.

Përmes një postimi në Facebook, teksa ka falenderuar drejtorin e Policisë së Tiranës, Tonin Vocaj dhe të gjithë efektivët që u përfshinë në zbardhjen e kësaj ngjarje të rëndë kriminale, Braçe theksoi se edhe njëherë u hodhën poshtë akuzat e Sali Berishës i cili tha se mbrapa sulmit të avokatit të tij qëndronte kryeministri Edi Rama.

Ndër të tjera deputeti thekson se akti kriminal ndaj avokatit është një akt kundër një mbrojtësi, roli i të cilit është kushtetues dhe çdo sulm i tillë duhet të ndëshkohet.

Postimi i plotë i Braçes:

KETA JANE AUTORET E RRAHJES PER VDEKJE,

TE AVOKATIT SOKOL MENGJESI!

NJE BRAVO E MADHE PER TONIN VOCAJN DHE GJITHE TRUPEN E POLICISE SE TIRANES QE U PERFSHI NE HETIME DERI TEK KETA AUTORE TE NJE VRASJEJE MBETUR PA U KONSUMUAR DERI NE FUND!

NEVERI EDHE NJE HERE ME SHUME PER SALIH BERISHEN, TRASHEGIMTAREN E TIJ, GOJTAREN E TIJ, GJITHE ZULMEN E TIJ TE RITHEMELUAR, QE SHPALLEN ME KOPETENCE KRIMINALE SE RRAHJA PER VDEKJE ISHTE VEPER E EDI RAMES!

Te kerkosh prej tyre te KERKOJNE NDJESE eshte cmenduri! Ata kurre nuk kerkuan falje qe VRANE PER TE VJEDHUR E VODHEN DUKE VRARE; per nje shpifje me shume thjesht duhen NEVERITUR EDHE ME SHUME!

Nderkohe;

Akti kriminal ndaj AVOKATIT eshte me tej nje akti personal;

Eshte akti kunder nje MROJTESI roli i te cilit eshte kushtetues, INSTITUCION; cdo sulm mbi INSTITUCIONIN-kete here mbi institucionin e mbrojtjes, DUHET NDESHKUAR SIC NE CDO SULM MBI INSTITUCIONET.

Policia ka gjithe mbeshtetjen per te ARRESTUAR TE GJITHE AUTORET E KETIJ KRIMI!

 

Artikuj të lidhur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button