Tag Archives: Erion Brace

Reagimi/ 7 qepje në fytyrë, Braçe publikon foton e futbollistit Cara: Pse duhet të jesh i pasigurt nga dhuna e shkallëve?

Një incident i rëndë u regjistrua në duelin mes Kukësit dhe Partizanit. Futbollisti Tedi Cara, realizoi një supergol nga goditja e dënimit në minutën e 14-të, teksa shkoi për të festuar pranë stolit të Partizanit, u godit me shishe uji nga tribuna qendrore. Në këtë moment Cara e kishte të pamundur të vazhdonte ndeshjen, teksa u largua menjëherë drejt spitalit, …

Read More »

Braçe kritika qeverisë për papunësinë e të rinjve: Po emigrojnë! Duhet të mbështesim…

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe ka ngritur shqetësimin e papunësisë së të rinjve. Nga foltorja e Kuvendit, ai u shpreh se papunësia po sjell emigrimin e tyre, ndërsa theksoi se ka një konkurrencë të turpshme nga ekonomia e krimit. “Kemi një problem të madh me papunësinë e të rinjve, që sjell edhe migrimin e tyre. Duhet të mbështesim ato …

Read More »

Ironia e Dukës ndaj Erion Veliajt, reagon Braçe: Dashnori i basteve, ka gojë e bën humor

Deputeti Erjon Braçe ka reaguar pas deklaratës së presidentit të FSHF-së Armand Dukës, i cili ironizoi kryebashkiakun Veliaj, për të cilin tha se gjatë këtyre tre mandateve mjafton të bëjë vetëm një fushë futbolli. Përmes një statusi, kreu të FSHF-së i është përgjigjur deputeti Braçe i cili shkruan: “Ajo dita kur ky dashnori i basteve bën humor. I ke bërë …

Read More »

Rihapja e basteve, shpërthen Erion Braçe: Palaço, flisni në emër te sportit dhe e përdorni për bastet e juaja

Pas mbledhjes së kryeministrit, Edi Rama me drejtuesit e Federatave sportive, ku diskutuan në lidhje me rihapjen e basteve nuk kishte si të mungonte një reagim dhe nga deputeti Erion Braçe. Braçe thotë se “nga fundi i marrëzisë ” referuar aksionit në vitin 2018, që mbylli përfundimisht pikat e basteve në vend, rihapja është një “marrëzi pa fund”. “NGA “FUNDI I MARREZISE” TEK “MARREZIA …

Read More »

Ironia e Braçes me shapkat e Kryemadhit: Sa litra naftë bëjnë 480 dollarë?!

Mediat botuani të martën një lajm se si Monika Kryemadhi ‘po u qante hallin shqiptarëve’ me shapka gjysmë milioni lek në këmbë. Artikulli u bazua në një foto të publikuar nga vetë ish-kryetarja e LSI-së më 9 gusht, ku bie në sy modeli i shapkave. Nga një kërkim i thjesht në Google, shapkat e veshura nga Monika Kryemadhi rezultojnë të …

Read More »

Anija me grurë mbërriti dje nga Ukraina në Durrës, Braçe: Bujqëve tonë u ka mbetur pa shitur! Ministria e Bujqësisë të bëjë publike kostot

Deputeti i PS-së, Erion Braçe ka reaguar pasi dje mbërriti në portin e Durrësit anija e parë me grurë nga Ukraina. Braçe hedh dyshimet se ky grurë mund të ketë ardhur shumë shtrenjtë dhe në cilësinë jo të duhur në krahasim me grurin që është prodhuar këtë vit në vend. Braçe i referohet anijes  “Jaohar Ranim” me 8 mije ton …

Read More »

“Kjo është kriminale”- Erion Braçe shfaqet mes tymit dhe flakëve: Atë shefin e policisë nuk po e shoh këtu, kemi punë të tjera nëse…

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe është shfaqur sot mes flakëve dhe tymit, në një zonë të Divjakës. Sipas tij, ajo që po ndodh me zjarret në vend është e qëllimtë dhe kriminale. Socialisti Braçe ka falënderuar banoret dhe zjarrfikëset për ndihën që kanë dhënë. “E kuptoni ç’keni bërë apo jo. Kjo është e pashembullt dhe kriminale. Është e qëllimtë …

Read More »

Erion Braçe “shpërthen” pas ngjarjes tragjike në Himarë : Sa larg normales i kemi të pasurit tanë

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe ka reaguar i revoltuar pas ngjarjes së rëndë në Himarë, ku komisari Arjan Tase përplasi për vdekje me skaf një 5 vjeçare në breg të detit. Përmes një postimi në “Facebook”, Braçe shkruan: PO SI KA MUNDESI? SI MUNDET QE NUK NDALEN KY SOJ? Po pse qefin, argetimin e kane gjithnje me skaf, gjithnje …

Read More »

“Globi rrotullohet”/ Pas shkarkimit të Ahmetajt, Braçe mesazh ironik në rrjetet sociale

Deputeti socialist Erion Braçe ka thumbuar Arben Ahmetaj pasi ky i fundit u shkarkua ditën e sotme nga posti i zëvendës kryeministrit. Nëpërmjet një postimi në rrjetin e tij social, Braçe ka shkruar “globi rrotullohet”, duke nënkuptuar se e njëjta gjë i kishte ndodhur edhe atij gjatë kohës që ka mbajtur postin e zëvendëskryeministrit dhe më pas u shkarkua nga …

Read More »

“Nuk e pi kafen!”, Braçe refuzon Krifcën: Ej… boll se kam punë…

Deputeti Erion Braçe vijon të bëjë rolin e opozitarit, duke mos i ndalur sulmet ndaj Ministrisë së Bujqësisë. Ai ka refuzuar ftesën e ministers së Bujqësisë, Frida Krifca, dy ditë më parë me ministrat socialistë në zyrë, për të diskutuar për problemet e bujqësisë. Ndërsa sot ka reaguar me ironi sërish ku shprehet se nuk e pi kafen, dhe se …

Read More »