Aktualitet/LajmeKryesoreSociale

Breshëri molotovësh ndaj Bashkisë, opozita kërkon me zjarr dorëheqjen e Veliajt

Me një breshëri të shtuar bombash molotov, opozita ka përshkallëzuar protestën e saj ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj.

Dhjetëra bidonë të mbushur me lëndë djegëse janë hedhur, këtë të martë, në drejtim të godinës së Bashkisë, duke vënë në vështirësi punonjësit e policisë dhe ata zjarrfikës.

Situata u menaxhua pas disa minutash, teksa kishte dhe protestues që hodhën sende të forta, vezë e mollë drejt Bashkisë.

Edhe këtë herë policia kishte marrë masa shumë të forta policie dhe kërkoi herë pas herë nga të pranishmit që të vetëpërmbahen.

Prej disa javësh, tashmë Aleanca për Teatrin, Rithemelimi dhe Partia e Lirisë mblidhen përpara bashkisë së Tiranës, ku kërkojnë dorëheqjen e kryetarit Erion Veliaj.

Artikuj të lidhur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button