Tag Archives: Zbulon

Media britanik zbulon bashkëpunimin e policisë angleze me SPAK-un: Si u bë i mundur arrestimi i kriminelëve që mbanin peng….

Mediat britanike kanë zbuluar se policia e Yorkshire në Mbretërinë e Bashkuar është duke bashkëpunuar me Policinë Shqiptare dhe autoritetet e drejtësisë me qëllim për të goditur bandat e krimit të organizuar që veprojnë në Britaninë e Madhe. Partneriteti, i quajtur Ekipi i Përbashkët Hetimor dhe i përbërë nga oficerë të Skllavërisë Moderne të Policisë së Yorkshire-it të Jugut dhe …

Read More »

Kush ishte zyrtari i preferuar i SHBA në qeverinë Berisha? E zbluon Paskal Milo

Ish-ministri i Jashtëm Paskal Milo, ka treguar mbrëmjen e sotme në “Top Story” se zyrtari më i preferuar i SHBA-së në qeverinë Berisha, ishte ish-ministri i mbrojtjes Safer Zhulali. Ai tha se Zhulali në atë kohë kryente vizita të shumta në SHBA, ku pritej me ceremoni zyrtare të cilat tërhiqnin vëmendjen. Paskal Milo: Në studimin e dokumenteve del që edhe në …

Read More »