Tag Archives: Vjene

Goditet me thikë në banesë 30-vjeçari në Vjenë, autori një zyrtar shtetëror shqiptar

Një 30-vjeçar shqiptar dyshohet se ka sulmuar me thikë një person tjerër në një apartament në qytetin e Vjenës. Mediat austriake duke cituar policinë shkruajnë se një burrë 30-vjeçar, me profesion jurist në Shqipëri, u pa me gjurmë gjaku në trup por i pa lënduar, teksa dilte nga apartamenti ku ndodhi plagosja. I plagosuri nga ana tjetër ka marrë ndihmën …

Read More »

“Azet në gjendje jo të mirë”, zbulohet si u sulmua eskorta e këngëtarit

Mbrëmjen e së shtunës, eskorta e rep-artisti Azet është sulmuar në kryeqytetin e Austrisë, Vjenën. Burimet kanë zbuluar si ka ndodhur ngjarja. Mësohet se Azet ka dhënë një koncert shumë të madh, ku pjesëmarrës kanë qenë me qindra njerëz. Pas përfundimit të koncertit, ka pasur të shtëna me armë zjarri. Qytetarë të huaj janë munduar ta sulmojnë eskortën e artistit dhe …

Read More »

Vjenë: Treni del nga binarët, vdes një person

Një person ka vdekur sonte kur një tren pasagjerësh doli nga binarët pranë Vjenës, njofton Kryqi i Kuq. Dy persona të tjerë u lënduan rëndë dhe 11 të tjerë morën plagë të lehta, tha një zëdhënës i Kryqit të Kuq. Aksidenti ka ndodhur në jug të kryeqytetit austriak, në zonën e qytetit të Muenchendorf. Për momentin nuk dihen shkaqet e …

Read More »

E vërteta e rrethimit të Vjenës

Nga Dashnor KOKONOZI- (Që e kuptoi vetëm Margaritë-Tereza e Austrisë) Më ndodh gjithnjë që hutohem nga profesionalizmi dhe personaliteti i atyre që më flasin. Pastraj për ato që më thonë rri e mendoj më vonë. Mjaft më vonë. Nganjëherë në gjumë. Kështu më ndodhi edhe në Vjenë, kur dikush pa na shpjegonte rrethimin e qytetit më 1683 para një maketi …

Read More »