Tag Archives: te shtena

Të shtëna në Tuz në prag të zgjedhjeve lokale, arrestohet një person

Një person është arrestuar në Tuz të Malit të Zi me urdhër të Prokurorisë Themelore në Podgoricë, pasi dyshohet se ka shtënë me pushkë gjuetie, njoftoi Drejtoria e Policisë në orët e vona të mbrëmjes së 2 marsit. Sipas policisë, para fillimit të një tubimi zgjedhor të një koalicioni politik, në qytetin Milesh të komunës së Tuzit, 40-vjeçari Emin Beçoviç …

Read More »

Tronditet Mali i Zi, brenda ditës shpërthimi në gjykatë dhe të shtëna me armë në Tuz

Një person humbi jetën e 5 të tjerë mbetën të plagosur nga një shpërthim përpara një gjykate në Podgoricë, njëri prej të lënduarve është në gjendje të rëndë. Një 39-vjeçar me inicialet M.B. mendohet të ketë aktivizuar një bombë dore në hyrje të ndërtesës së Gjykatës Themelore, nga e cila humbi jetën vetë. Të plagosurit janë persona që ndodheshin aty …

Read More »

Të shtëna me armë në Fushë-Krujë, i dehuri plagos shokun, më pas veten

Një ngjarje e rëndë është shënuar gjatë orëve të vona të mbrëmjen së djeshme në Fushë Krujë. Bëhet me dije se në gjendje të dehur një person ka plagosur me armë zjarri shokun e vet dhe më pas në gjendje shok-u është vetëplagosur. Policia ka sekuestruar armën si dhe ka vënë në pranga autorin e kësaj ngjarje të rëndë. Ndërkohë …

Read More »

Dy Koretë shkëmbejnë të shtëna paralajmëruese në kufi

Ushtria e Koresë së Jugut tha më 24 tetor se ka kryer të shtëna paralajmëruese drejt një anijeje të Koresë së Veriut që kaloi kufirin de fakto detar të shtetit, duke shtyrë Veriun që të veprojë njësojë. Javëve të fundit, Phenjani ka kryer një sërë testimesh të armëve, përfshirë edhe ato që pretendon se janë stërvitje taktike bërthamore, teksa në …

Read More »