Tag Archives: të arrestuar

Kush janë 15 të arrestuarit në Tiranë, shpërndanin drogë në shkolla

Euronews Albania ka siguruar emrat e 15 të arrestuarve nga operacioni “Tentakulat”, i zhvilluar së fundmi në kryeqytet. Të 15 të arrestuarit akuzohen se shpërndarin heroinë, kokainë dhe kanabis në zonat afër shkollave dhe në lokalet e natës në Tiranë. Ndërkohë në kërkim janë 2 persona të tjerë. Emrat e të arrestuarve: 1. Erkin Hima 2. Edis Hallkokondi 3. Rando …

Read More »

Policia rrugore, Fieri në aksion: Arrestohen 13 shtetas për shkelje të rregullave të qarkullimit

Gjatë javës së shkuar Policia Rrugore e Fierit ka vendosur në pranga 13 persona për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor. Gjatë kontrolleve, policia ka proceduar administrativisht qindra shtetas për tejkalim të normave të shpejtësisë, përdorim te celularit gjatë drejtimit të automjeteve, mosvendosje të rripit dhe shkelje të tjera. Policia Rrugore do të vijoj kontrollet me qëllim parandalimin e aksidenteve …

Read More »

Protestat kundër pushtimit të Ukrainës, rreth 2.700 rusë të arrestuar

Të paktën 2.692 rusë janë arrestuar gjatë protestave të organizuara për të kundërshtuar pushtimin e Ukrainës nga presidenti Vladimir Putin. CNN raporton se 1.370 janë arrestuar vetëm në protestat e mbajtura në Moskë nga regjimi i Putinit. Protestat po vazhdojnë në të paktën 27 qytete të Rusisë. Të enjten, Komiteti Hetues i Rusisë paralajmëroi se pjesëmarrja në çdo protestë kundër …

Read More »

Policia rrugore ne aksion, 7 drejtues mjetesh të arrestuar

Policia rrugore ka shtuar përpara fundjavës  kontrollet për konstatimin dhe verifikimin e shkeljeve të rregullave të qarkullimit rrugor. Bëhet e ditur se në sajë të kontrolleve që janë bërë në orët e fundit janë vënë në pranga shtatë shoferë që drejtonin mjetin  në gjendje të dehur ose që ishin të papajisur me leje drejtimi. Po ashtu: Janë pezulluar 22 leje …

Read More »