Tag Archives: spak

VIDEO/ Meta- Berishës për Shkëlzenin: Të kujtohet kur më the, na mori në qafë ky budallai im?

Ndërsa i biri u thirr më në fund në SPAK, për Gërdecin, Sali Berisha bënte në të njëjtën orë rrëmujë Parlamentin, duke akuzuar Edi Ramën se ka bërë korrupsion me ish-zyrtarin e FBI. Historinë e mëposhtme, ndoshta shumë pak njerëz e mbajnë mend Në 5 mars 2015, Kuvendi i Shqipërisë kishte të njëjtën pamje si sot: Një Berishë që ulëret …

Read More »

Roland Bejko: SPAK ka dosje që implikojnë të gjithë politikën, Berisha e do PD për qëllime personale

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Roland Bejko ka komentuar situatën politike në vend e cila ka rezervuar mjaft ngjarje ditët e fundit. Në lidhje me thirrjen e Shkëlzen Berishës në SPAK dhe bllokimit të foltores nga Sali Berisha në Kuvend në të njëjtën kohë, ai u shpreh se priste që ish-kryeministri të akuzonte Ramën se ka nxitur Prokurorinë e …

Read More »

Shkëlzen Berisha: S’kam lidhje me Gërdecin, me Mediun kam folur për çështje personale, nuk i them. Nuk kam frikë nga SPAK

Shkëlzen Berisha, djali i Sali Berishës ka dalë nga ambientet e Strukturës së Posaçme (SPAK), ku qëndroi për rreth një orë. Ai tha se ishte thirrur në lidhje me çështjen e ‘Gërdecit”, ndërsa shtoi se me Fatmir Mediun ka folur për çështje personale, të cilat nuk i thotë. “Jam thirrur si person që ka dijeni për çështjen. Jam pyetur. Sigurisht …

Read More »

Arrestimi i ish-zyrtarit të FBI, Bardhi i drejtohet zyrtarisht SPAK: Nisni hetimet për organizatë kriminale të drejtuar nga Rama

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë të ditur se i është drejtuar sot SPAK që të nisë hetimet për një organizatë kriminale të drejtuar nga kryeministri Edi Rama. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Bardhi përmes një postimi në Facebook, ku bëhet e ditur se kjo kërkesë vjen pas arrestimit të ish-agjentit të FBI-së, Charles McGonigal, i …

Read More »

Publikohet dokumenti! PS kallëzon në SPAK Berishën, Bashën dhe Ndrea Prendin për vrasjet e 21 janarit

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka dorëzuar sot në SPAK kallëzimin penal ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha, ish-ministrit të Brendshëm të asaj kohe Lulzim Basha dhe ish-komandatit të Gardës së Republikës për dosjen e 21 janarit. Më parë, ministri bëri të ditur se do të kallëzohet i gjithë zinxhiri komandues i Gardës pas daljes së audio-përgjimit nga ngjarja tragjike. “Sot do …

Read More »

Vjedhja e floririt të Kërrabës, avokati që çoi në SPAK dyshen Meta-Berisha: Ilir Meta ka kafenenë më të bukur në Londër. Ja ç’më tha Izet Haxhia

Avokat Idajet Beqiri thotë se SPAK duhet të analizojë dosjen e tij për Metën dhe Berishën në lidhje me vjedhjen e floririt të Kërrabës. Beqiri i ftuar në Dritare TV thotë se Meta dhe Berisha duhet të hetohen për pasuritë. “Unë ia çova provat SPAK-ut me prova dhe me sa munda arrita të nxjerr se çfarë pasurie kishte bërë Berisha …

Read More »

“Durimi për drejtësi po soset”- Zbardhet letra e familjes Nika drejtuar SPAK: E ndjejmë veten të mashtruar

Dymbëdhjetë vite më parë, i goditur nga plumbat e Gardës të Republikës mbeti i vrarë protestuesi Aleks Nika. Pak më tutje në bulevard u vranë edhe 3 protestues te tjerë. Në vigjilje të 21 Janarit të dymbëdhjetë, familja Aleks Nikës, i ka dërguar një letër drejtuesve më të lartë në vend ku thuhet se nuk ka vullnet politik për ta  ndëshkuar …

Read More »

Dëshmoi sot 1 orë në SPAK, ja për çfarë u thirr ish-kreu i Bashkisë së Kavajës

Ka përfunduar marrja në pyetje nga SPAK për ish-kreun e Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi. Roshi ka qenë brenda ambienteve të SPAK për rreth një orë. Bëhet me dije se Elvis Roshi është thirrur në SPAK për t’u pyetur për tenderat kur ishte kryetar i Bashkisë. Ai nuk ka pranuar të japë asnjë prononcim për median, duke u përpjekur të …

Read More »

SPAK tregon shifrat e dhjetorit 2022: Në vetëm në muaj, 90 të pandehur e 9 procedime penale!

Prokuroria  e Posaçme kundër krimit dhe Korrupsionit ka publikuar treguesit e punës për muajin Dhjetor 2022. SPAK ka deklaruar se gjatë dhjetorit janë paraqitur 8 kallëzime penale, ku për 5 prej tyre nuk ka filluar ende hetimi. Gjatë dhjetorit SPAK ka sekuestruar 16 pasuri dhe 5 subjekte. Janë regjistruar 7 procedime penale, nga të cilët, 2 procedime për vepra penale …

Read More »

Çfarë ndodhi? PD padit në SPAK Erion Veliajn

Partia Demokratike ka kallëzuar në SPAK kreun e Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj në lidhje me tenderin e rrugës “Xhon Belushi”. Ka qenë deputeti i PD, Belind Këlliçi që ka dhënë lajmin në një status në rrjetet sociale. Në dokument thuhet se PD, kallëzon Veliajn për veprat penale: “Shpërdorimi i detyrës”, “Shkelje e barazisë së pjesëmmarjes në tendera”,  “Korrupsion aktiv në …

Read More »