Tag Archives: shijak

Sherr me thika në Shijak, një i plagosur

Një i ri është plagosur me thikë pasditen e sotme në Shijak. Mesohet se i riu është plagosur në shpatull, ndërsa goditjen e ka marrë në pjesën mbrapa. Ai është transportuar menjëherë në spital për ndihmë mjekësore. Policia ka shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e rrethanave.

Read More »

“Shtëpi bari” dhe arsenal armësh në Shijak, arrestohet 46-vjeçari dhe shpallet në kërkim i vëllai (EMRAT)

Një tjetër shtëpi bari është zbuluar këtë të martë në Shijak pas një megaoperacioni “Krahët e krimit”. Mësohet se aktiviteti “lulëzonte” në një banesë katër kateshë në pronësi të dy vellëzerve, ndërsa 2 katet e fundit përshtatur për rritjen e bimëve narkotike. Në ambientet e godinës janë gjetur dhe sekuestruar 444 lëndë narkotike kanabis dhe 222 llampa elektrike dhe pajsje …

Read More »

Përplaset me trafikndarësen, ndërron jetë drejtuesi i motomjetit në Shijak

Aksident në Shijak. Një 40-vjeçar, teksa ishte duke drejtuar motomjetin e tij në fshatin Rrotull, ka humbur kontrollin e më pas është përplasur me trafikndarësen e rrugës. Ngjarja ndodhi rreth orës 13:00, në fshatin Rrotull. B. B., rreth 40 vjeç, duke drejtuar motomjetin, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e motomjetit dhe është përplasur me trafikndarësen e rrugës. Si pasojë e …

Read More »