Tag Archives: seanca parlamentare

Lajm i fundit! Ndërpritet seanca parlamentare

Ndërpritet seanca parlamentare Pas shumë trazirave në parlament me tone të larta, ndërprerje fjale dhe fishkëllima, kjo seancë nuk mundi të vazhdojë më gjatë, duke u ndërpre nga kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla. Opozita bllokoi foltoren, ndërsa Nikolla pati debat të ashpër me demokratët. Ndërkohë deputeti Flamur Noka i binte pa pushim bilbilit. Gjithashtu edhe kryetari i Partisë Demokratike, Sali …

Read More »

“Tezja i thërriste Elisës Shaniko”, Gjekmarkaj bën komentin epik për Kuvendin: Ditë plot mërzi e pa ngjyra

Deputeti i Partisë Demokratike Agron Gjekmarkaj ka bërë një koment epik për seancën parlamentare që zgjati deri vonë mbrëmë. Duke e cilësuar si një kronikë mërzite të një ditë pa ngjyre, ai shprehet se ishte e zymtë dhe nga ana politike. Ndërkohë nuk kanë munguar dhe batutat pikante, si për opozitën ashtu edhe për mazhorancën. Kronikë mërzie e një dite …

Read More »