Tag Archives: rrezon

Rrëzohet dekreti i Metës për kthimin në Kuvend të ligjit për Butrintin

Komisioni i Ligjeve, me votat e mazhorancës, ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta për kthimin në Kuvend të ligjit për menaxhimin e Parkut Kombëtar të Butrintit. Kujtojmë se kreu i shtetit e ktheu për rishqyrtim në Kuvend, marrëveshjen për Administrimin e Parkut të Butrintit pasi, sipas tij, cenon Kushtetutën dhe parimet kushtetuese të shtetit të së drejtës. Në një dalje …

Read More »