Tag Archives: Rita Ora

“Jam e dashuruar”/ Rita Ora konfirmon martesën me regjisorin e njohur, planifikon së shpejti dasmë

Thashethemet për një unazë në gisht dhe martesë të fshehtë mes Rita Orës dhe regjisorit Taiki Waititi qarkulluan pafundësisht gjatë muajve të verës në mediat britanike. Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare ka hedhur hapin e rëndësishëm dhe ka pranuar se martesa është e vërtetë. Madje 31-vjeçarja tha se po planifikon një tjetër dasmë të madhe në Londër për miqtë …

Read More »

Ambasadori britanik në Tiranë fans i Rita Orës: Përcjell energji pozitive

Një frymëzim për të rinjtë por jo vetëm, kështu e konsideroi ambasadori britanik në Tiranë, Alastair King-Smith, këngëtaren shqiptare, Rita Ora e cila do të performojë sot në sheshin “Skënderbej në” Tiranë. “Jam shumë i lumtur që ju Rita jeni me ne në Tiranë, është kënaqësi. Ju me jepni energji pozitive përmes këngëve tuaja. Jeni një frymëzim për të rinjtë. …

Read More »

Presidenti dekoron këngëtaren Rita Ora me titullin e lartë “Naim Frashëri”: Nëse për botën je një artiste e madhe, për ne gjithnjë burim krenarie

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj dekoroi me Titullin “Naim Frashëri” këngëtaren shqiptare me famë botërore Rita Ora për mirënjohje për aktivitetin dhe rolin e saj si ambasadore në çështje me ndjeshmëri të lartë kombëtare dhe globale”. “Jam i sigurt se ky nderim sot mbart vlerësimin e çdo artdashësi në Shqipëri, Kosovë dhe kudo në botë. Janë miliona njerëz që mendojnë …

Read More »

Pak ditë pas martesës, Rita Ora fotografohet në Londër më e qeshur se kurrë

Ajo së fundmi u martua me regjisorin Taika Waititi në një ceremoni intime në Londër, sipas raportimeve. Dhe të mërkurën, e sapomartuara Rita Ora dukej thjesht në super-formë teksa u fotografua duke ecur me një pije freskuese në dorë pas stërvitjes së saj të përditshme në kryeqytetin britanik. Këngëtarja, 31 vjeçe, nxori në pah barkun e saj të tonifikuar me një …

Read More »

Rita Ora konfirmon se do të performoj në një koncert në Tiranë

Shumë shpejt Tirana do të pres një nga këngëtaret më të famshme në nivel ndërkombëtar. Madje këtë e konfirmoi edhe vetë këngëtarja shqiptare Rita Ora. “E emocionuar dhe e nderuar të njoftoj se do të kthehem në Tiranën time të bukur 💖 @erionveliaj më ka ftuar të performoj në një koncert falas për ne, për të festuar Shqipërinë si Kryeqytet …

Read More »

Rita Ora: Do të jem gjithë jetën një refugjate

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare Rita Ora është zgjedhur në kopertinën e revistës ‘Elle’ në Spanjë, për muajin mars. Në një rrëfim për median në fjalë, ylli ndërkombëtar ka treguar se si ka qenë për të të rritej si një emigrante në Mbretërinë e Bashkuar. Shqiptarja shprehet se shumë herë është ndjerë e përjashtuar për shkak të prejardhjes së saj. Muzika për …

Read More »

Rita Ora debuton me pamjen e pazakontë

Rita Ora aktualisht ndodhet në Australi. Krahas angazhimeve profesionale, ylli i muzikës pop po kalon kohë me të dashurin e saj, regjisorin Taika Waititi, me të cilin thuhet se po fejohet. Mediat e huaja raportuan se këngëtarja mund të ketë marrë një propozim gjatë sezonit festiv. Burimet pranë tyre janë shprehur se ata janë kokë e këmbë të dashuruar me …

Read More »

Thotë se është kosovare dhe jo shqiptare, Rita Ora sqaron deklaratën që bëri menjëherë bujë

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, nuk e ka fshehur asnjëherë origjinën e saj. Madje përmes postimeve të ndryshme në rrjetet sociale apo në intervistat e shumta, ajo e ka treguar gjithmonë me krenari se nga është. Mirëpo ndryshe nga personazhet e tjerë të njohur shqiptar, Rita thotë se është “kosovare”.  Madje pak kohë më parë ajo i habiti të …

Read More »

Të kapur për dore, Rita Ora konfirmon romancën me regjisorin e njohur

Rita Ora dhe Taika Waiti kanë konfirmuar romancën e tyre teksa pozuan krah për krah në premierën e Suicide Squad të hënën. Këngëtarja me origjinë shqiptare u pa e buzëqeshur pranë regjisorit teksa bënë dhe daljen e parë publike së bashku. Ylli i muzikës pop dukej mahnitëse me një fustan elegant të bardhë duke treguar fizikun e saj të stërvitur …

Read More »