Tag Archives: RENEA

Dalin pamjet: Momenti kur RENEA dhe FNSH rrethojnë shtëpinë e Vis Martinaj

Shtëpia e Ervis Martianajt ditën e sotme është rrethuar nga forca të shumte të policisë, RENEA-s dhe FNSH-së. Kontrollet mësohet se kanë ardhur për shkak të hetimeve që po zhvillohen për fatin e Ervis Martinajt. Siç shihet në pamjet e siguruara ekskluzivisht nga ABC, banesa e Ervis Martinajt i ngjan më shumë një fortese të sigurisë së lartë. Muri i …

Read More »

RENEA dhe Forcat Speciale Amerikane në trajnime intensive anti-terrorizëm

Policia e Shtetit ka publikuar pamje nga trajnimet intensive antiterrorizëm mes RENEAS dhe Forca Speciale Ushtarake amerikane “Green Berets”. Një njoftimin e saj, Policia bën me dije se ky trajnim intensiv ka zgjatur për 5 javë dhe është zhvilluar në ambientet e Repartit Special RENEA dhe në poligonin e distancave të largëta, në Bizë. Obektivi kryesor i këtij trajnimi ishte ofrimi …

Read More »

Aksion për arrestimin e ‘të fortëve’, RENEA e FNSH në Shkodër

Mëngjesin e sotëm, forcat RENEA dhe FNSH kanë zhvilluar një operacion në lagjen Kiras në Shkodër. Nga ky operacion forcat RENEA dhe FNSH kanë shoqëruar në policinë e Shkodrës tre persona të cilët dyshohen për armëmbajtje pa leje në banesat e tyre. Në fokus të kësaj ndërhyrje ka qenë kapja e personave të konsideruar si të rrezikshem, por nuk kanë …

Read More »

Aksioni/ Dëshmia e të penduarit Dumani, RENEA ‘zbarkon’ në Elbasan! Në ndjekje të personave të shpallur në kërkim

Forcat RENEA kanë zbarkuar mbrëmjen e sotme në Elbasan duke kryer kontrolle të imtësishme në qytet. Burime nga policia bëjnë me dijese forcat RENEA kanë nisur një aksion për kapjen e personave të shpallur në kërkim në të kuadër të operacionit “Plumbi i Artë”. Nuk dihen ende detaje të tjera nga operacioni dhe nëse apo jo persona të arrestuar ose …

Read More »

Blindohet Elbasani/ Dëshmia e Nuredin Dumanit trondit botën e krimit

Polica e Shtetit, me urdhër të Prokurorisë së Posaçme (SPAK), mëngjesin e 19 majit ka nisur një aksion në disa qytete të vendit. Konkretisht janë lëshuar 32 urdhër arreste për krime të rënda dhe krim të organizuar. Operacioni i Policisë po vijon në Tiranë, Elbasan, Korçë, Durrës dhe Fier. Vetëm në Elbasan janë arrestuar dhjetë persona, të cilët kanë lidhje …

Read More »