Tag Archives: Rama

Një grup fëmijësh shkojnë në Kuvend, Berisha hyn në sallë, Rama: Në fund është xhaxhi vampiri, xhaxhi Luli, ja erdhi dhe gogoli

Një grup fëmijësh në Kuvend kanë ndërprerë debatet e zjarrta politike mes Ramës dhe opozitës. Ndërkohë që Rama ndërpreu fjalën duke thënë se në sallë ishin fëmijët, Basha kërkon fjalën për procedurë nga Nikolla. Kjo ka shkaktuar reagimin e Ramës duke thënë “shih budallai, unë them presim se janë fëmijët, ky do fjalën”. Rama nuk ka kursyer edhe batutat duke thënë “Atje …

Read More »

“Sulmi kibernetik, jo nga hakera të zakonshëm”, Rama: AKSHI në luftë natë e ditë, 2 shtete të dyshuara

Kryeministri Edi Rama ka folur në një deklaratë për mediat nga kryeministria në lidhje me sulmin kibernetik që ka prekur sistemin qeveritar online në vendin tonë. “Kemi punuar ose më saktë skuadra e AKSHI ka punuar natë dhe ditë, ditë dhe natë. Do të kemi një konferencë të përbashkët kur gjithçka të ketë përfunduar dhe skuadra nga SHBA të mos …

Read More »

Pothuaj 40% e të rinjve s’duan as Ramën e as Berishën kryeministër

Nga Eduard Zaloshnja Në fundjavë zhvillova një sondazh elektronik me rreth 2000 banorë të rritur krejt të rastësishëm në të gjithë territorin e Shqipërisë, ku pyetja kryesore ishte “Kë doni të jetë kryeministër i vendit: Ramën, Berishën, apo asnjërin nga këta të dy?”. Ndër të anketuarit 35-85 vjeç, vetëm 29% nuk donin asnjërin prej të dyve të jetë kryeministër i …

Read More »

Berisha-Ramës: Ke urrejtje gjenetike ndaj shqiptarëve, ne do të ta presim biletën! Ky është vetëm fillimi

Sali Berisha i ka bërë thirrje kreut të qeverisë që të largohet dhe të mos vjedhë më shqiptarët. Nga foltorja e protestës së sotme, Berisha u shpreh se kjo protestë është vetëm fillimi. Ai u shpreh se  Edi Rama me politikat që ka ndjekur ka ndërmarrë në 5 vite largimin e 540 mijë shqiptarëve nga Shqipëria. “Sot pasuritë shfrytëzohen nga …

Read More »

Rama përplaset me gazetarin: Futesh 3 muaj në riedukim. Ja çfarë ndodh

Gjatë konferencës së mbajtur këtë të premtë, kryeministri Edi Rama është përplasur me një prej gazetarëve të pranishëm. Gazetari e pyeti ministren Olta Xhaçka se a e ka takuar bashkëshortin e saj, investitor strategjik, në prani të dy anëtarëve të administratës, siç e parashikon kodi i ri etik apo e ka thyer kodin e ri i cili parashikon sanksione deri …

Read More »

Protesta në 7 korrik, Berisha paralajmëron Ramë dhe këshillon Alibejat me Bashën të mos marrin pjesë në protest

Sali Berisha ka folu për protestën e paralajmëruar më 7 korrik. Berisha tha se do të jetë një protest e gjatë teksa paralajmëroi Ramën që mos merret me blinde. “Populli zbret në histori. Alibejat bashkë me Bashën nuk janë të këshilluar të vijnë në protest. Janë si zjarrfikës. Dhe demokratët nuk I duan. Këshilla nuk është përjashtim. Unë nuk I …

Read More »

Parku fotovoltaik i Karavastasë, Rama: Këtu mbaron edhe gjithë tensioni i Braçes

Kryeministri Edi Rama ka thënë se me nisjen e punës për parkun fotovoltaik të Karavastasë merr fund tensioni i Erion Braçes, të cilin e vlerëson për ndhmën që ka dhënë. Ndërkohë do të vijojnë investimet për një tjetër park në zonën e Spitallës. “Pas një pune të gjatë parapërgatitore për të hyrë në fazën përfundimtare që është e ndërtimit të …

Read More »

E rritur nga nëna lesbike dhe punëtore në furrë buke: Kryeministrja që po “sfidon” Vladimir Putin (dhe që sot vizitoi Tiranën)

Kryeministrja e Finlandës u bë kryeministrja më e re në botë pasi mori mandatin në moshën 34-vjeçare në vitin 2019. Ajo ka qenë vazhdimisht në qendër të vëmendjes për shkak të shkuarës së saj. Ajo u lind në 16 nëntor të vitit 1985 në Helsinki, Finlandë. Sanna Marin u rri në Pirkkala ku mbaroi shkollën e mesme në vitin 2004. Prindërit e saj …

Read More »

Rama ulet këmbëkryq mes qershive në Dibër: Kjo e paska kokrrën si mollë ore

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Dibër, ku pasditen e sotme ka vizituar një vresht me qershi të një prej fermerëve vendas. Ai  është ulur këmbëkryq me pronarin e vreshtit por edhe fermerë të tjerë që kultivojnë qershi dhe mollë në zonë, duke iu sqaruar se në këtë periudhë nga Dibra janë vjelur 40 herë më shumë fruta në sasi dhe …

Read More »

Rama, ironi me Di Caprion, u bë i gjallë për të goditur qeverinë dhe jo për ta mbështetur! Si shok i ministres, s’po i bie shumë

Kryeministri Rama vijoi me ironinë ndaj atyre që akuzuan qeverinë dhe protestuan për shpalljen Park Kombëtar të lumit Vjosa. Mes tyre ishte edhe aktori i famshëm Leonardi di Caprio, për të cilin Rama tha se do të donte ta shante pak tani, por do ta kursente pasi ministrja Kumbaro e kishte mik të mirë. “Më kanë shënuar këtu për Leonardo …

Read More »