Tag Archives: Politikanet

Obama “thumbon” Trump: Të largohemi nga politikanët që nxisin konflikte dhe urrejtje përmes rrjeteve sociale

Ish-Presidenti i SHBA-së, Barack Obama zhvilloi sot një takim elektoral në qytetin e Pittsburgh në Pensilvani duke mbështetur kandidatin demokrat për Senatin, John Fetterman. Ai i ka kërkuar qytetarëve që të marrin pjesë në votime për të vendosur për të ardhmen e tyre. “Këto zgjedhje kërkojnë që secili prej nesh të bëjë pjesën që i takon” – tha Obama.Gjatë fjalës …

Read More »

Politikanët, kërcënimi më i madh për zinxhirët e furnizimit

Zinxhirët e furnizimit dikur studioheshin vetëm nga ‘budallenj’ të denjë me interes për tema ezoterike, të tilla si kompjuterizimi i faturave të ngarkesës. Ose ata u komentuan nga komentuesit në paraqitjet e gjera të marshimit të globalizimit në vende si Forumi Ekonomik Botëror në Davos. Megjithatë, vitin e kaluar, tema u përhap, pasi dhjetëra anije u mbështetën jashtë porteve të …

Read More »