Tag Archives: Polici

“Kaloni andej, se këtej keni Polici”- Pezullohet nga detyra efektivi në Gramsh, që dekonspiroi kolegët e vet

Agjencia e Mbikqyrjes Policore në Elbasan ka zbatuar vendimin e gjykatës duke pezulluar nga detyra një efektiv policie. Bëhet fjalë për inspektorin me iniciale I. B., me detyrë Trupë Shërbimi në Komisariatin e Policisë Gramsh, i dyshuar për kryerjen e veprës penale “Shpërdorim detyre”. “Nga hetimet e kryera nga AMP, rezulton se punonjësi i mësipërm ka qenë në dijeni të …

Read More »

Hetimet për 21 janarin, gazetari Artan Hoxha dëshmon në polici: Dy të vrarë janë ende pa autor! Ja personat që sot duhet të japin përgjigje

Gazetari Artan Hoxha ka dëshmuar në Policinë e Tiranës në lidhje me një audio-përgjim për ngjarjen e 21 janarit. Në përfundim, gazetari Hoxha tha për kolegët e tij se edhe pse kanë kaluar 12 vite nga ajo ngjarje, mbeten ende pa autor dy vrasjet e Hekuran Dedës dhe Aleks Nikës. Për këtë ngjarje tha Hoxha, të vetmit që duhet të …

Read More »

“Më ka humbur gruaja” – 32-vjeçari kallëzim në Polici: Iku nga shtëpia e prindërve dhe …

Një 22-vjeçare nga Vora ka humbur kontaktet me bashkëshortin e saj dhe familjarët. Kallëzimin në Polici e ka bërë bashkëshorti i saj, ku thotë se gruaja është larguar nga banesa e prindërve të saj dhe nuk është kthyer më. Ai ka kërkuar ndihmën e bluve për gjetjen e saj. “Më datë 26.12.2022, në Komisariatin e Policisë Vorë është paraqitur shtetasi …

Read More »

Zhduket e mitura në Vlorë, nëna italiane denoncon në polici: U largua nga banesa dhe nuk u kthye më

Një nënë italiane ka denoncuar zhdukjen e vajzës së saj në Vlorë. 39-vjeçarja me iniciale M.G., ka thënë se 15-vjeçarja është larguar nga banesa dhe nuk është kthyer më. Autoritetet po punojnë për të bërë të mundur gjetjen e të miturës. “Më datë 20.12.2022, në Komisariatin e Policisë Vlorë është paraqitur shtetasja italiane M. G., 39 vjeçe, banuese në Vlorë, e cila ka …

Read More »

Ndryshime në Polici, largohet drejtori i Policisë së Tiranës. Lëvizje dhe në rrethe të tjera

Drejtori i Përgjithëm i Policisë së Shtetit ka firmosur disa ndryshime në radhët e uniformave blu sa i përket drejtuesve të qarqeve. Burime bëjnë me dije se Tonin Vocaj është emëruar drejtor i Policisë së Tiranës dhe në postin e lënë bosh si zv.drejtor i Përgjithëm i Policisë është emëruar Sokol Bizhga, deri para pak muajsh në detyrë si drejtues …

Read More »

VIDEO/ Sera me drogë në Berat, 50 gra të shoqëruara në polici

Drejtoria e Përgjithshme e Policisë ka organizuar nga operacion në Berat, nga ku u shoqëruan mbi 50 gra. Kishte një frikë për dekonspirim operacioni dhe për këtë arsye Policia e Beratit nuk u përfshi. Përveç lëndës narkotike, u sekuestruan armë zjarri, 2 kallashnikovë dhe 2 pistoleta. Gratë e punësuara për kultivimin e drogës ishin nga jugu dhe veriu i Shqipërisë. …

Read More »

Ekzekutoi kolegun në mes të komisariati, Prokuroria mbyll hetimet për ish-efektivin Ludjan Zaimi

Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet për Ludjan Zaimin, efektivin e policisë të akuzuar për vrasjen e kolegut të tij, Çaush Saliasi, brenda Komisariatit nr.3 në kryeqytet. Sipas prokurorisë, Zaimi duhet të gjykohet për akuzën e “vrasjes së punonjësit të policisë”. Pas përfundimit të hetimit, avokatët kanë 10 ditë kohë të paraqesin kundërshti, para se dosja të dërgohet në seancë …

Read More »

Gara për gradën kryekomisar në Polici, Rrumbullaku anulon nismën e Gledis Nanos

Drejtori i ri i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku, ka anuluar urdhrin e paraardhësit të tij Gledis Nano për hapjen e konkursit për gradën Kryekomisar. Nga burimet mësohet se urdhri i ri mban datën 20 shtator. Në këtë konkurs do të konkurrohej për 75 vende të lira për këtë funksion dhe është anuluar me motivacionin e ristrukturimit të policisë.

Read More »

Parkoi mjetin në vijat e bardha, gjobitet polici në Lezhë

Një efektiv policie në Lezhë është gjobitur, pasi u publikua në rrjetet sociale një foto e automjetit të tij të loguar, të parkuar në vijat e bardha. Pa verifikimeve, uniformat blu të Lezhës bëjnë me dije se kanë ndëshkuar me 2 mijë lekë gjobë policin i cili ka shkelur rregulloren. Polici është gjobitur për shkeljen rrugore “Ndalimi i qëndrimit dhe …

Read More »

Sherr mes dy kunatave ne Elbasan, njëra nga to përfundon në polici

Një 51-vjeçare nga fshati i Shushicës në Elbasan është proceduar penalisht, pasi ka rrahur me shuplaka kunatën e saj. Njoftimi i policisë: Specialistët e Hetimit të Krimit të Komisariatit të Policisë Elbasan referuan materiale në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për shtetasen A. K., 51 vjeçe. Ajo eshte banuese në fshatin Shushice, Elbasan, për veprën penale “Dhuna në familje”, …

Read More »