Tag Archives: para

PD dhe Kryemadhi, para nga rusët/ Alarmi i EU Reporter: Morën pagesa nga kompani të oligarkëve rusë

Prej kohësh, zyrtarë amerikanë e përfaqësues të e kanë theksuar nevojën për të mbrojtur Ballkanin Perëndimor nga ndikimi rus në vazhdën e pushtimit të paprovokuar dhe brutal të Ukrainës, por këto javët e fundit, sensi i urgjencës në thirrjet e tyre tingëllon i amplifikuar. “Lufta e Rusisë tregoi qartë se çfarë rëndësie ka puna jonë për të ndihmuar të gjitha …

Read More »

Para ose seks, si funksiononte skema e mashtrimit me “pacientët” shqiptarë për të hyrë në Itali

SPAK ka dhënë detaje të reja lidhur me operacionin për shkatërrimin e një grupi kriminal që vepronte përmes Italisë dhe Shqipërisë, ku në fokus ishte mashtrimi me barnat por dhe mashtrimi për kurimin falas të qytetarëve shqiptarë. Pas bashkëpunimit në organeve ligjzbatuese shqiptare me ati italiane, u bë i mundur arrestimi i p personave, mes tyre mjekë dhe infermierë, nga …

Read More »

“Paratë janë një e mirë materiale që, nëse përdoren siç duhet, sjellin lumturinë”

“Kur ke frikë realisht nga vdekja, shndërrohesh në një person tjetër. Sado që mundohesh të mos e shfaqësh këtë frikë, sërish dikush që nuk e ka kaluar një situatë rreziku, nuk ka se si të kuptojë. Ti ndërkohë ndodhesh si në një planet tjetër, sepse jeta mund të të ndryshojë plotësisht në një sekondë. Lekët nuk e sjellin lumturinë, edhe pse në ditët e sotme me paratë mund t’i lejosh vetes një trajtim dinjitoz, që mund të të bëjë të ndihesh më mirë. Lekët të lejojnë mundësinë të studiosh, të përmirësohesh dhe të jetosh mirë. Këtë gjë e them me bindjen e …

Read More »

Këto 3 shenja gjejnë gjithmonë një arsye për të shpenzuar paratë

Të gjithë kanë një mik, që kur vjen puna tek paratë nuk kursehen aspak. Ai gjen gjithmonë një arsye për të shpenzuar, pavarësisht nga rasti. Këto janë shenjat e Horoskopit që njihen për shpenzimet pa kriter. Shigjetari Personat që i përkasin kësaj shenje janë gjithmonë në borxh, por dinë ta trajtojnë mirë situatën. Kjo do të thotë, se dinë t’i …

Read More »