Tag Archives: panik

Tërmeti i fuqishëm shkund shtetin fqinj,banorët ne panik

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Qipron para pak minutash me magnitudë 5.7 i shkallës Rihter. Epiqendra e tërmetit ishte në jug të Paphos.about:blank Lëkundjet sizmike janë ndjerë në disa zona të Qipros, ndërsa në Paphos, ka pasur shqetësim dhe frikë tek banorët. Deri më tani nuk ka informacione për dëme apo të lënduar.

Read More »

Turqia nuk gjen qetësi, pas zjarreve tornado shkakton panik të madh

Zjarret janë të zakonshme në Turqinë jugore gjatë verës së nxehtë, por ekspertët kanë thënë se këtë vit janë shumë më të mëdhenj se zakonisht. Por së fundmi banorët e Diyarbakir ku nxehtëisa ekstreme shkaktoi dëme material janë tronditur nga një tornado që përfshiu zonën. Tornadoja në rritje arriti në zonën e punëtorëve sezonalë të bujqësisë, hodhi në erë arka …

Read More »