Tag Archives: Nuredin Dumani

Policia e rrethoi në Kosovë, Nuredin Dumani iu iku sy më sy. “I forti” i Kukësit e ndihmoi për të kaluar disa herë kufirin

Edhe pse ishte shpallur në kërkim për disa vrasje, Nuredin Dumani ka kaluar disa herë kufirin Kosovë- Shqipëri pa u shqetësuar nga askush. Dyshohet se ndihma i është dhënë nga një person që njihet si i forti i Kukësit i cili ka njohje në polici. Ku fakt po hetohet ndërkohë që i penduari i drejtësisë ka treguar se policia e …

Read More »

Ngjarjet kriminale në vend / Eksperti: Fajtor ai që publikoi dëshmitë e Nuredin Dumanit

Muajt e verës në vendin tonë regjistruan disa nga ngjarjet më të rëndë kriminale, ndër të cilët disa antetante mafioze, ku mbetën të vdekur disa persona. I ftuar në studion e “Breaking”, me moderatore Elisa Gjerani, eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço deklaroi se të gjitha janë shkaktuar pas dëshmisë së të penduarit të drejtësisë, Nuredin Dumanit. Sipas Karamuços, personi që …

Read More »

I penduari Dumani trondit drejtësinë / 2 mln euro për të hedhur në erë pallatin ku do vritej Erion Alibej në Elbasan

I penduari i drejtësisë, Nuredin Dumani, vazhdon të trondisë drejtësinë dhe opinionin publik me botën e nëndheshme të krimit. Së fundmi mësohet se për të vrarë Erion Alibejn, Kel Kamami ka kërkuar që të hidhej në erë i gjithë pallati ku ai fshihej në Elbasan. Në dosjen hetimore, të siguruar nga gazetari Elton Qyno bie në sy se grupi i …

Read More »

SPAK kërkon si dëshmitar Nuredin Dumanin dhe Henrik Hoxhajn per vrasjet në Elbasan,

Gjykata e Posaçme çeli këtë të hënë procesin gjyqësor ndaj Erion Alibejt, Xhuliano Hoxhës dhe Euglen Halilit, të akuzuar për vrasjen e Emiljano Ramazanit dhe Regis Runajt, korrikun e vitit 2020 në Elbasan. Sipas prokurorisë, organizator i vrasjeve dhe porositës i tyre, dyshohet se është Erjon Alibej. Shkak kanë qenë dyshimet se viktimat ishin të përfshirë në ekzekutimin e vëllait …

Read More »

Operacioni “Plumbi i Arte”/ Nuredin Dumani nxjerr rreth 100 emra të botës së krimit, SPAK përgatitet për…

Një javë pas operacionit “Plumbi i Artë”, SPAK bëhet gati për një valë të dytë arrestimesh. Shkak është bërë dëshmia e detajuar e bashkëpunëtorit të drejtësisë Nuredin Dumani, i cili mësohet se ka nxjerrë në pah rreth 100 emra të rinj të botës së errët të krimit në vendin tonë. Një valë e dytë arrestimesh, pritet të pasojë operacionin “Plumbi …

Read More »

“Hajde se më qëlluan”, zbulohet kush e tradhtoi Nuredin Dumanin. Shkoi për të vrarë, por ra në pritë në Papër

Detaje të reja kanë dalë nga hetimet e SPAK pas mega operacionit të zhvilluar pak ditë më parë që çoi në arrestimin e disa personave që lidhen me krime të rëndë të ndodhur kohët e fundit. Referuar të dhënave hetimore nga SPAK, ABC mëson se në ngjarjen e ndodhur më 29 Mars, Nuredin Dumani dyshohet se është tradhtuar dhe nxjerrë …

Read More »

“Ka lidhje me ministra e deputetë”, pas deklaratës tronditëse të të penduarit të drejtësisë, Prokuroria bën lëvizjen e menjëhershme

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar vijon hetimet dhe punën për zbardhjen e disa krimeve të tjera në qytete si Elbasani, Durrësi apo edhe Tirana. Por, për shkak të sekretit hetimor nuk jepet asnjë detaj lidhur me këto ngjarje. Gazetari Myrta mëson se janë marrë në mbrojtje familjet e Nuredin Dumanit dhe ajo e Henrik Hoxhës, të …

Read More »

Në një shtrat me serial-killerin/ 20-vjeçarja nga Kosova rrëfen historinë me të dashurin e saj Nuredin Dumani: E njihja si…

Pas arrestimit të Nuredin Dumanit natën e 30 marsit, pak kohë më pas ra në prangat e policisë edhe e dashura e tij 20-vjeçare nga Kosova, Mirjetë Hajdini. Referuar në dosjen e SPAK u mor edhe dëshmia e kësaj të fundit. Në dëshmi, e dashura e Dumanit thotë se nuk e dinte që Arviti ishte Nuredin Dumani dhe që kishte …

Read More »

U nis të vriste shokun e ngushtë por e futën në kurth, gazetari i njohur tregon kush ia shpëtoi jetën Nuredin Dumanit

Nuredin Dumani i penduari i Drejtësisë mësohet se shpëtoi nga ekzekutimi falë jelekut antiplumb që kishte veshur. Sipas gazetarit Elton Qyno, mbajtja veshur e një jeleku antiplumb që u sekuestrua më pas në banesën, ku u arrestua Nuredin alias Lulzim Dumani,(Luli) i ka shpëtuar jetën këtij të fundit, në ngjarjen e 29 Marsit të ndodhur në kryqëzimin e Papërit në …

Read More »

‘Fillimisht të dhunohet’, avokati i “të fortëve” dha 120 mijë euro për ekzekutimin e gruas: Dyshonte se e tradhtoi me shokun e ngushtë

120 mijë ka ofruar avokati Alban Bengasi për të eliminuar ish-gruan e tij, vetëm se mendonte se e kishte tradhtuar me shokun e ngushtë. Dëshminë tronditëse e ka dhënë për SPAK Nuredin Dumani. Në dosjen e siguruar nga Report Tv, Dumani rrëfen se fillimisht Bengasi kishte kërkuar që gruaja e tij të dhunohej dhe t’i shkaktoheshin dëme të shumta. I penduari i …

Read More »