Tag Archives: ne Tirane

THE NEW ISLAM NË TIRANË

Nga Ben Blushi Jo vetëm përpara 30 vitesh por edhe përpara 5 vitesh kjo foto do ishte e paimagjinueshme në Tiranë. Kaq shumë vajza dhe gra të mbuluara, Tirana dhe Shqipëria ndoshta nuk ka patur kurrë që kur Mbreti Zog e ndaloi ferexhene me ligj në vitin 1937. Sot, myslimanët e Shqipërisë gjithnjë e më shumë i veshin vajzat dhe …

Read More »

1.000 euro një dhomë hoteli në Tiranë, Braçe i irrituar: Po turp a keni? Të ndalet kjo grabitje

Deputeti i PS, Erion Braçe, ka reaguar ashpër  për çmimet e dhomave të hoteleve që më e pakta janë 10-fishuar për finalen e Conference League që do të mbahet në kryeqytetin tonë më 25 maj. Ai thotë se dy vendet, Italia dhe Holanda që do përfaqësohen me skuadrat e tyre në këtë finale, kanë hapur dyert për 30 vite për …

Read More »

Mamaja e Dj Dagz festoi ditëlindjen në Tiranë

Çifti Einxhel Shkira dhe Dj Dagz janë një ndër më të pëlqyerit për publikun. Marrëdhënia e tyre duket se po shkon goxha mirë dhe gjërat janë bërë më serioze se ç’prisnim. Ditën e djelë, mamaja e Dj Dagz ka festuar ditëlindjen e saj ku janë mbledhur e gjithë familja së bashku duke drekuar në një restorant në Dajt. Motra e …

Read More »

Finalja e Conference League ‘çmend’ çmimet e hoteleve në Tiranë

Më 25 maj, në “Air Albania” do të luhet finalja e Conference League. Në fushë do të zbresin dy skuadra, Roma dhe Feynoord. E teksa shumë sportdashës mezi e presin natën finale e mund të kenë blerë edhe një biletë për ta parë ‘live’, pas hotelet kanë filluar menjëherë nga abuzimet me çmimet e dhomave. Një natë qëndrimi në një …

Read More »

Finalja e Conference League, Roma dhe Feynoord luajnë më 25 maj në Tiranë

Roma dhe Feynoord janë dy skuadrat që do të luajnë në finalen e Conference League më 28 maj, në stadiumin “Air Albania”. Italianët kapërcyen me sukses sfidën me Leicester-in e Jose Mourihno, të cilët pas barazimit 1-1 në Angli ia dolën të fitonin 1-0 në Olimpico. Roma pavarësisht presionit të anglezëve, arrit të sigurojë biletën e finales për në Tiranë. …

Read More »

Fatmir Braka rizgjidhet kreu i Dhomës së Avokatisë në Tiranë

Fatmir Braka është rizgjedhur kreu i Dhomës së Avokatisë në Tiranë duke grumbulluar 385 vota. Përballë tij, në garë ishin kandidatët: Ledio Braho 297 vota, Sajmir Visha 89 vota dhe Edmond Petraj 15 vota. Votimi që u zhvillua sot në ambientet e Muzeut Kombëtar, nisi prej orës 08:00 të mëngjesit dhe përfundoi në orën 18:00 të pasdites. Fatmir Braka njihet …

Read More »

Dhunë në familje dhe tapë në timon, në pranga 4 persona në Tiranë

Katër persona janë vënë në prangat e policisë këtë të mërkurë për vepra të ndryshme penale. Një 26-vjeçar ushtroi dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes, e cila është e pajisur me urdhër mbrojtje. Ndërsa tre persona të tjerë u kapën duke drejtuar mjetin e tij në gjendje të dehur. “Vihen në pranga 4 shtetas, për vepra të ndryshme penale. Specialistët …

Read More »

Mbajti koncert madhështor në Tiranë, vjen reagimi i Malumës

Këngëtari i famshëm, Maluma mbajti një koncert madhështor mbrëmjen e 14 marsit në Tiranë. Dy ditë pas koncertit ai ka falenderuar shqiptarët për pritjen e madhe që i bënë. Këngëtari ka postuar një video nga momenti i mbërritjes në Tiranë, ku shprehet se mund të rikthehet së shpejti pas mbresave të mrekullueshme që i ka lënë vendi ynë. “Çfarë përvojë …

Read More »

Vajza nga Gramshi mashtronte biznesmenët, mjekët dhe ekonomistët në Tiranë

Gazetari Spartak Koka i ftuar mbrëmjen e djeshmen në emisionin ‘Opinion’ ka treguar detaje në lidhje me një rast mashtrimi të një vajze nga Gramshi, e cila punonte në bursë dhe mashtronte qytetarët në Tiranë. Spartak Koka: Rasti i kësaj vajzës është nga Gramshi dhe në dy vitet e fundit 2019-2020, për dy vjet ajo ka bërë shifra marramendëse sepse …

Read More »