Tag Archives: nderron jete

Ndërron jetë papritur aktori i famshëm amerikan

Ka ndërruar jetë në moshën 60-vjeçare aktori i famshëm amerikan Lance Reddick, i cili ka marrë pjesë në serialin e HBO, The Wire, ndërsa ka luajtur rolin e Charon në filmat aksion-triller të John Wick. Ai ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur të premten në shtëpinë e tij në Los Anxhelos. “Lance do të na mungojë shumë. Ju lutem …

Read More »

“O ba, si nuk më prite?” – Ndahet nga jeta babai i Saimir Tahirit: Rri i qetë andej, mos u mërzit më

Babai i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, ka ndërruar jetë. Bashkim Tahiri ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare pas një “luftë” me sëmundjen e rëndë, betejë të cilën nuk ka arritur ta fitojë dhe mëngjesin e sotëm ka mbyllur sytë përgjithmonë. Lajmi bëhet me dije nga vetë Saimir Tahiri. Babai i ish-ministrit prej disa vitesh vuante nga leucemia, por sëmundja …

Read More »

Ndërron jetë aktori i famshëm amerikan

Aktori i famshëm amerikan Tom Sizemore është ndarë nga jeta në moshën 61-vjeçare. Ai ishte në gjendje kome që prej 18 shkurtit kur pësoi aneurizëm të trurit. Lajmi u konfirmua nga Charles Lago, menaxheri i aktorit, i cili tha se ai vdiq në një spital në Burbank, Kaliforni. Sizemore u bë i famshëm në vitet 1990 dhe ishte në krah …

Read More »

Aksident në Sarandë/ Humbi kontrollin e mjetit dhe doli nga rruga, ndërron jetë një person

Një aksident i rëndë është shënuar sot pasdite në Sarandë. Një person i cili drejtonte një mjet pune, ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga. Si pasojë e aksidentit, shtetasi Veli Seiti ka humbur jetën. Ngjarja e rëndë ndodhi në lagjen nr. 4 në qytetin bregdetar. Policia ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të …

Read More »

Shuhet në moshën 85-vjeçare Mimika Luca, aktorja e roleve të nënës dhe edukatores në skenën dhe ekranin shqiptar

Ka ndërruar jetë sot në moshën 85 vjeçare Mimika Luca, aktorja e njohur skenës shqiptare. Ajo u lind në Gjirokastër më 24 dhjetor të vitit 1937 dhe në moshë shumë të re interpretoi në skenën e Teatrit të Operas dhe Baletit, si balerinë. Për njëmbëdhjetë vite, nga 1951 deri në 1962, ishte balerinë në TKOB. Më pas, jeta e saj …

Read More »

Ndërron jetë seks simboli amerikan

Ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare aktorja e njohur e Hollywood, Raquel Welch. Lajmi u konfirmua nga menaxheri i saj, i cili tha se seks simboli i viteve 60 ndërroi jetë si pasojë e një sëmundje të rëndë. Raquel Welch fitoi një çmim Golden Globe në vitin 1974 për performancën e saj në filmin “Tre Muskëtjerët” dhe u nominua …

Read More »

Hidhet nga kati i tretë i një banese, ndërron jetë 64-vjeçari nga Vlora

Një 64-vjecar nga ndërruar jetën mëngjesin e sotëm në lagjen Isa Boletini në Vlorë. Referuar burimeve zyrtare, 64 vjecari me inicialet B.M, dyshohet të jetë vetëhedhur nga kati i tretë i një ndërtese, ndërsa ka ndërruar jetë në spital si pasojë e plagëve të marra. Sot, në lagjen “Isa Boletini”, dyshohet se është vetëhedhur nga kati i tretë i një …

Read More »

E rëndë në Elbasan, 34-vjeçarja kryen abort dhe ndërron jetë pak orë më pas

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme, më datë 30.01.2023, rreth orës 12:00,  në qytetin e Elbasanit. Një shtetase 34 vjeçe është paraqitur në ambientet e Maternitetit të Elbasanit, ka kryer një procedurë aborti dhe më pas është larguar në banesë. Rreth orës 18:00 të së njëjtës ditë, dyshohet se për shkak të komplikimeve të gjendjes shëndetësore, kjo …

Read More »

U qëllua me armë brenda një lokali, ndërron jetë në spital 49-vjeçari në Tiranë

Personi i cili u qëllua pasditen e sotme në një lokal në zonën e Selitës ka ndërruar jetë në spital. 49-vjeçari Edmond Papaj u qëllua brenda një lokali në rrugën ‘Fadil Bodinaku’ me disa plumba. Edhe pse u dërgua me shpejtësi në spital, ai nuk ka mundur të mbijetojë. Njoftimi “Rreth orës 16.30, në rrugën “Fadil Bodinaku”,  në lokalin në …

Read More »