Tag Archives: meteorologia:

Moti në ditët e javës/ Meteorologia: Nesër rrebeshe në Tiranë

Muaji prill ka nisur me reshje dhe erëra të forta. Meteorologia Lajda tha se sot do të ketë një rënie të intensitetit të erës. Gjithashtu parashikoi se reshjet do të vijojnë deri ditën e dielë, ndërsa shtoi se pritet një përmirësim të motit gjatë ditës së hënë dhe të martë. Të mërkurën, tha ajo për “Report TV” pritet të rikthehen …

Read More »

Fundjavë me diell dhe e ngrohtë, meteorologia: Përjashtim bën zona…

Një fundjavë me diell dhe e ngrohtë parashikohet të jetë fundjava. Meteorologia e Meteoalb, Adiola Bani,  tha se temperaturat do të shkojnë deri në 24 gradë Celsius. Sipas saj, fundjava do të jetë e kthjellët dhe e ngrohtë. “Gjatë orëve të mesditës duke qenë se do të kemi më shumë diell jo vetëm sot por edhe gjatë fundjavës. Presim të …

Read More »