Tag Archives: makina

Aksident në Bulqizë/ Plagoset rëndë shoferi, makina bëhet copash

Një aksident ka ndodhur në rrugën e Arbrit në Bulqizë me pasojë plagosjen e një personi. Një makinë tip “Audi” me targa AB051 ID ka dalë nga rruga. Ngjarja ka ndodhur para pak minutash ne aksin rrugor Bulqizë-Fushë Bulqizë në vendin e quajtur “Ura e Re”. Aksidenti është pikasur nga drejtuesit e automjeteve të cilët kanë njoftuar ambulancën dhe policinë …

Read More »

Vranë 60-vjeçarin por e raportuan sikur u rrëzua nga makina/ Zbardhet krimi në Peshkopi, si nisi konflikti

Rreth 7 muaj pas vdekjes së një 60-vjeçari në qytetin e Peshkopisë, policia ka arrestuar edhe tre persona të tjetër. Operacioni i koduar “Deepened”, (Dipën) përfundoi me arrestimin e shtetasve Eduart dhe Ahmet Torba, dhe Lavdërim Kaleci, të cilët akuzohen për mos kallëzim krimi. Nga hetimet e thelluara ka rezultuar se më 26 qershor të vitit të shkuar në lagjen …

Read More »

796 mijë makina në qarkullim, më pak blerje se vitet e kaluara

Në vitin 2022, në Shqipëri u regjistruan 55 800 makina, duke e çuar numrin e përgjithshëm të mjeteve në qarkullim në 796 400.  Të dhënat tregojnë se në raportin me vitin 2021, janë 12 mijë makina më pak që janë regjistruar në DPSHTRR. Kërkesa për të marrë makina, pësoi rënie gjatë vitit të kaluar, dhe një tendencë e tillë është …

Read More »

Makina godet këmbësoren në Gjirokastër, dërgohet me urgjencë drejt spitalit

Një automjet tip “Benz” me drejtues shtetasin A.Xh. 34 vjeç ka përplasur shtetasen L.Z. 53 vjeçe në vendin e quajtur “Ura e Lumit” në Gjirokastër, e cila ka qenë duke ecur në këmbë. E aksidentuara është marrë nga ambulanca dhe u shoqërua për në spital nga ku po merr ndihmën mjekësore. Policia ndodhet në vendngjarje për të zbardhur rrethanat dhe …

Read More »

Aksident në Lezhë / Makina përplas këmbësorin dhe largohet nga vendngjarja

Një aksident është shënuar mbrëmjen e sotme në Tale të Lezhës, ku një person ka mbetur i plagosur. Burime bëjnë me dije se qytetari dyshohet të jetë plagosur nga një automjet, i cili është larguar nga vendi i ngjarjes. I plagosuri është shurdh-memec dhe po merr mjekim në spitalin e Lezhës. Ende nuk dihen rrethanat, ndërsa policia po punon për …

Read More »

Digjet gjatë natës makina e Deizi Arapit, vajza ‘gangstere’ nga Bilishti që goditi me kokë dhe shkelma policin

Një makinënë qytetin e Bilishtit është shkrumbuar totalisht nga flakët. Sipasinformacioneve zyrtare, bhet me dije se automjeti është në pronësi të shtetases Deizi Arapi. Kjo e fundit e njohur për konfliktin me policinë e këtij qyteti, ku më pas u shoqërua edhe në komisariat. Është hera e dytë që 27 vjeçares i digjet makina përpara shtëpisë së saj. Ndërkohë që …

Read More »

Digjet makina gjatë natës në Vlorë

Një automjet është djegur gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm (17 shtator) në lagjen “Topana” në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur në orën 03:30. Makina tip “Fiat Croma” është në pronësi të shtetasit Pëllumb Matja. Mësohet se automjeti ka qenë i parkuar. Dyshohet se shkak për flakët është bërë një defekt teknik në automjet.

Read More »

Digjet makina në autostradën Tiranë-Durrës, dëmtohet drejtuesi i mjetit

Një makinë ka marrë flakë në lëvizje e sipër në autostradën Tiranë-Durrës, për pasojë është dëmtuar drejtuesi i mjetit me iniciale B. K., i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një defekti në mjet, ndërsa forcat zjarrfikësve ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve. Njoftimi policisë: Tiranë/Informacion paraprak Me …

Read More »

Makina përfundon tek nënkalimi, plagoset vajza në Tiranë

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në afërsi të pallatit të Brigadave në Tiranë. Mësohet se një mjet ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga, duke përfunduar në nënkalim. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:00. Paraprakisht mësohet se në makinë po udhetonin dy vajza, ndërsa njëra prej tyre ka mbetur e plagosur. Policia është në vendngjarje për të …

Read More »

Shqiptarët shpenzojnë 3,3 mln € në 4 muaj për të blerë makina

Mbi 15 mijë makina të reja kanë hyrë në qarkullim në Shqipëri, gjatë 4 muajve të parë të 2022. Kryesisht janë importuar të përdorura nga Italia e gjermania. Më shumë se gjysma janë 13-17 vjeçare. Shqiptarët e kanë të vështirë të ndahen nga makinat, pavarësisht trafikut e çmimeve të karburantit. Mbi 15 mijë vetura të reja janë regjistruar për herë …

Read More »