Tag Archives: “luftë hibride”

“Jemi në Luftën e Tretë Botërore”, Rusia i shpall “luftë hibride” Britanisë

Që nga fillimi i pushtimit rus, Mbretëria e Bashkuar është një nga vendet që ka dhënë më shumë ndihma humanitare dhe ushtarake për Ukrainën. Për këtë arsye, Kremlini akuzoi Londrën për kryerjen dhe koordinimin e sulmit me dron në bazën e Flotës së Detit të Zi në Sevastopol. Një ngjarje që detyroi Rusinë të thërriste ambasadoren britanike në Moskë, Deborah …

Read More »