Tag Archives: Letonia

LUFTA/ Tre shtetet europiane i bëjnë propozimin e madh BE-së: Me asetet e ngrira të Rusisë të ndërtohet Ukraina

Lituania, Sllovakia, Letonia dhe Estonia i kanë bërë thirrje Bashkimit Evropian që aestet e bllokuara të Rusisë nga blloku të përdoren për të rindërtuar Ukrainën. Kërkesa është bërë në një letër të përbashkët të përpiluar nga përfaqësues të katër vendeve, raporton agjencia e lajmeve Reuters. Ne letrën që i është dërguar ministrave të Financave të BE-së shkruhet: “Një pjesë e …

Read More »