Tag Archives: Kukes

Ambasadori britanik thirrje të rinjve: Mos ikni në Angli, kemi program për vende pune në Kukës

Ambasadori britanik në vendin tonë, Alastair King Smith në një deklaratë për mediet nga Kukësi i ka bërë thirrje të rinjve shqiptarë që mos largohen nga vendi në mënyrë ilegale drejt Britanisë. Në Kukës u bë prezantimi i startimit të projektit “Perspektiva të reja për qarkun e Kukësit” me një fond prej 8.4 milionë paund që qeveria britanike do të …

Read More »

NJË TRADITË E MREKULLUESHME…

Namik Dokle ( Në fshatin tim, Borje-Kukës) Dita e parë e dasmës është thuajse familjare; nëna zë bukën e dasmës, dhëndri përzien brumin me grykë të pushkës, vajzat dhe nuset e shtëpisë këndojnë. Ditën e dytë, mbasdite, vijnë curlet dhe lodrat, priten në kodrën nga duket gjithë fshati. Në ditën e tretë, për mendimin tim, ndodh gjëja më e bukur, …

Read More »

Banorët ‘mbushin’ spitalin në Kukës/ Dyshohet për helmim, ndërpritet uji i pijshëm

Më shumë se 50 banorë të fshatit Shtiqen në Kukës dyshohet se janë helmuar nga uji i pijshëm, pasi janë paraqitur në spitalin e qytetit me diarre dhe shenja të tjera. Banorët kanë shkuar në urgjencën e spitalit të Kukësit ditëne djeshme me diarre dhe shenja të tjera helmimi, teksa pasi kanë marrë shërbim mjekësor, janë larguar përsëri për në …

Read More »

Terrorizmi, arrestohet një 56 vjeçar nga Kukësi

Një 56 vjeçar nga Kukësi, Ibrahim El Salih (Lekica) u arrestua nga specialistët e Drejtorisë së Antiterrorit, në bashkëpunim me Drejtorinë Vendore të Policisë Kukës si i dyshuar për kryerjen e veprës penale “Nxitja, thirrja publike dhe propaganda për kryerjen e veprave me qëllime terroriste”. Sipas të dhënave të shpërndara nga policia, i dyshuari “postonte me profile false në rrjetet …

Read More »

Demokrati nga Kukësi i shpreh dashurinë Berishës: Të kam në zemër, me ty deri në vdekje

Sali Berisha ishte në qytetin e Kukësit këtë të hënë, ku zhvilloi takime në kuadër të fushatës për zgjedhjen e kryetarit të PD, ku ai garon përballë Ibsen Elezit. Në takim, një demokrat i moshuar i shpalli dashurinë Berishës. Ai i tha Berishës se atë e thërrasin Muharrem Berisha, pasi e ka në zemër ish-kryeministrin. “Pa ty nuk kemi për …

Read More »

Shiu shpëton pyjet e Kukësit nga flakët

Reshjet e shiut të dy ditëve të fundit kanë shpëtuar pyjet në Kukes, të cilat prej nje muaji kanë qenë përfshirë nga zjarret. Të gjitha vatrat e zjarrit në Kukës janë shuar, ndonëse forcat zjarrfikëse janë në gatishmëria pasi ekziston rreziku që disa vatra mund të riaktivizohen. Shefi i Shërbimit Zjarrfikës i Bashkisë së Kukësit, ka bërë me dije se …

Read More »