Tag Archives: Kryeministri

Rama: 122 mjekët e sapo punësuar kanë përforcuar ekipet tona nga veriu në jug

Kryeministri Edi Rama shkruan se skuadra e re prej 122 mjekëve të sapopunësuar në kujdesin parësor ka përforcuar ekipet mjekësore nga veriu në jug. Përmes një postimi në Facebook, Rama shkruan se në 6 muajt e parë të vitit janë punësuar 195 mjekë të përgjithshëm dhe mjekë specialistë në sistemin shëndetësor parësor. “Skuadra e re e 122 mjekëve të sapopunësuar …

Read More »

“PS nuk mban askënd mbi shpinë”/ Rama për Ahmetajn: Ajo dosje ka dyshime të mjaftueshme, hetimet do e vërtetojnë

Kryeministri Edi Rama nuk u përfshi në debatin kur Kuvendi votoi pro heqjes së imunitetit të Arben Ahmetaj por përmes një video-mesazhi drejtuar opinionit publik shpalosi qëndrimin e tij të detajuar për këtë çështje. “Unë jam gati të mbaj pa asnjë ankim baltën e pambarimtë që kundërshtarët e të gjitha llojeve më hedhin çdo ditë padrejtësisht fytyrë e në gjoks …

Read More »

Rama: Pa BE ne nuk do të bënim as 90 përqind të atyre që kemi bërë, dhe pa SHBA nuk do mund të ekzistonim si komb

Kryeministri Edi Rama tha në Samitin e NATO-s se vendimmarrja e BE-së për integrimin e Shqipërisë duhet të shoqërohet me negociata politike. “Mund të themi çfarë të duam për BE por pa BE ne nuk do ishim në gjendje të bënim as 90 përqind të atyre që kemi bërë, dhe pa SHBA nuk do mund të ekzistonim si komb. Nëse …

Read More »

Rama: Pa BE ne nuk do të bënim as 90 përqind të atyre që kemi bërë, dhe pa SHBA nuk do mund të ekzistonim si komb

Kryeministri Edi Rama tha në Samitin e NATO-s se vendimmarrja e BE-së për integrimin e Shqipërisë duhet të shoqërohet me negociata politike. “Mund të themi çfarë të duam për BE por pa BE ne nuk do ishim në gjendje të bënim as 90 përqind të atyre që kemi bërë, dhe pa SHBA nuk do mund të ekzistonim si komb. Nëse …

Read More »

Rama nga Shkupi: Shpresoj që Kurti të mos ketë harruar kanunin, që edhe kur hasmi të vjen në shtëpi i hapet dera

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve në konferencën e përbashkët me homologun nga Maqedonia e Veriut, Dimitar Kovaçevski. Ai u shpreh se kishte ende shpresë që Kurti nuk e ka harruar Kanunin dhe do e presë kur të shkojë në Kosovë. “Kur të shkoj në Kosovë kam akoma shpresë se Albini nuk e ka harruar Kanunin që kur …

Read More »

FOTOT/ Rama publikon pamje të Piramidës: Streha më e madhe e inovacionit në rajon

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto nga qendra më e re e Inovacionit në vendin tonë. Përmes një postimi në Facebook, Rama shkruan se Piramida tashmë është rilindur për tu bërë zemra e Shqipërisë së Re të Inovacionit. Rama shton se Piramida tashmë do të jetë qendra më e madhe në rajon për të rinjtë dhe të rejat që …

Read More »

“O demokratë, është mbytur anija”, Rama për kandidatin e Kavajës: Sa herë e ‘rrah’ unë këtë. Të kesh alamet ‘gomari’ këtu për të ngarkuar dru

Kryeministri Edi Rama, gjatë një takimi elektoral në Kavajë nuk i ka kursyer ironitë në drejtim të qeverisjes së dikurshme të Berishës. Rama gjatë fjalës së tij tha se i kujtohet se si ishte Kavaja para shumë vitesh, duke shtuar se ishte vatër e dëshpërimit. Mes të tjerash Rama iu drejtua demokratëve duke thënë se anija e tyre është mbytur. …

Read More »

Escobar mbërrin në Kryeministri, takim kokë më kokë me Ramën me dyer të mbyllura

I dërguari special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka mbërritur në ambientet e Kryeministrisë ku dhe po zhvillon një takim me kryeministrin Edi Rama. Ky takim po mbahet me dyer të mbyllura, teksa më herët u bë me dije se se qëllimi i kësaj vizite janë tre çështjet kryezore që pritet të diskutohen si zgjedhjet e 14 Majit, …

Read More »