Tag Archives: Kamëz

Rama-kandidatit të Berishës: Kur të dalë rezultati, mos rri në Kamëz, por ik te “doktori i zemrës” se do pësosh infarkt

Kryeministri Edi Rama teksa ka kërkuar në Kamëz votën për socialistin Rakip Suli ka pasur edhe një mesazh për kundërshtarin opozitar të dalë nga radhët e koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Arjan Hoxha. Rama u shpreh i bindur për fitoren e socialistëve, e për këtë arsye ka deklaruar se Hoxha nuk do duhet të presë rezultatin në Kamëz, por të shkojë krah …

Read More »

“Do shkojë gjaku deri në gju”, si e paralajmëroi vrasësi serial Dan Hutra një vit më parë masakrën që kreu sot në Kamëz

Dan Hutra nuk është një emër i padëgjuar për autoritetet e policisë, madje vrasjen e dyfishtë që kreu ditën e sotme e kishte paralajmëruar gati një vit më parë. Sipas informacioneve të siguruara nga gazetarja Anila Hoxha, Elena Hysa, ish-bashkëjetuesja e Dan Hutrës, i kishte vënë në dijeni uniformat blu për kërcënimet, që Dan Hutra sot i ktheu në vepra …

Read More »

Planifikuan vrasjen e Preng Palucës në Kamëz, kush janë dy shqiptarët e arrestuar në Spanjë

Edmir Vlashi dhe Hektor Ndoka janë dy personat e arrestuar në Spanjë, të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet shqiptare në lidhje me atentatin e dështuar të 8 dhjetorit 2021. Mediat spanjolle shkruajnë se janë akoma në pritje të komunikimit me ato spanjolle në rrugë zyrtare për prangosjen e dy të rinjve shqiptarë. Sipas informacioneve, ata dyshohet se kishin planifikuar të vrisnin disa …

Read More »

Riintegrimi i të miturve në konflikt me ligjin: Historia e dy peticioneve në Kamëz dhe Tiranë

Nga: Olimbia Yzeiraj Si lindën peticionet ‘paqësore’ mbi dy metoda, njëra ‘Rintegrim’ dhe tjetra ‘Përjashtim? Pas dhjetë muaj në terren, duke kontaktuar, informuar dhe advokuar familjarë të të miturve në konflikt me ligjin, duke adresuar problematika të tyre pranë strukturave të pushtetit vendore në njësi të ndryshme administrative në Bashkitë Tiranë dhe Kamëz, espertë të rinj të ligjit, punonjës social …

Read More »