Tag Archives: Ish-presidenti Topi:

Çështja McGonigal/ Ish-presidenti Topi: Rama shmangu parlamentin sepse e ka frikë, por duhet të bëjë transparencë

Ish-presidenti Bamir Topi i ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News24 foli për çështjen McGonigal dhe qëndrimet e kryeministrit Edi Rama. Bamir Topi tha se mungesa e transparencën lidhur me çështjen McGonigal, nuk bën gjë tjetër veçse shton dyshimet. Gjithashtu u shpreh se mungesa e kryeministrit Edi Rama në seancën plenare në Kuvend, e cilësoi si një hap të gabuar. …

Read More »

Ish-presidenti Topi: Ka shërbime sekrete filo-ruse, 12 janë aktive në Tiranë

Ish-presidenti Bamir Topi deklaroi së në Shqipëri ka shërbime sekrete partnere dhe shërbime sekrete filo-ruse, për të cilat qeveria nuk reagon. I ftuar në “Drejt” në RTV Ora, Topi tha se janë të paktën 12 shërbime sekrete aktive në Tiranë. “Duhet t’i themi gjërat sikurse janë; ka shërbime sekrete partnere dhe shërbime sekrete që nuk duan të të shohin të …

Read More »