Tag Archives: Ilir Meta

“Kriset marrëdhënia mes Berishës e Metës”, avokati: PL s’ka besim, kërkon që votat t’i numërojë vetë

Avokati Besart Logu është shprehur se marrëdhënia mes kreut të PD Sali Berisha dhe kreut të Partisë së Lirisë është krisur. I ftuat në Euronews Albania, ai theksoi se Meta nxitoi në dërgimin e listave në KZAZ, gjë që sipas tij tregon se ai nuk ka besim te Berisha. “Berisha me lëvizjet e tij do të marrë një pjesë nga …

Read More »

VIDEO/ Meta- Berishës për Shkëlzenin: Të kujtohet kur më the, na mori në qafë ky budallai im?

Ndërsa i biri u thirr më në fund në SPAK, për Gërdecin, Sali Berisha bënte në të njëjtën orë rrëmujë Parlamentin, duke akuzuar Edi Ramën se ka bërë korrupsion me ish-zyrtarin e FBI. Historinë e mëposhtme, ndoshta shumë pak njerëz e mbajnë mend Në 5 mars 2015, Kuvendi i Shqipërisë kishte të njëjtën pamje si sot: Një Berishë që ulëret …

Read More »

Audio-përgjimi për 21 janarin, Meta: Shashkë e nivelit ordiner për të shmangur vëmendjen

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka komentuar ditën e sotme audio përgjimin për të cilin pretendohet se është komunikimi i gardistëve ditën që ndodhi ngjarja e 21 janarit. Meta tha se kjo është një histori e sajuar me qëllim që të shmanget vëmendja nga skandalet e qeverisë. Ndërkohë, Meta u ndal edhe në kallëzimin që PS ka bërë …

Read More »

Vjedhja e floririt të Kërrabës, avokati që çoi në SPAK dyshen Meta-Berisha: Ilir Meta ka kafenenë më të bukur në Londër. Ja ç’më tha Izet Haxhia

Avokat Idajet Beqiri thotë se SPAK duhet të analizojë dosjen e tij për Metën dhe Berishën në lidhje me vjedhjen e floririt të Kërrabës. Beqiri i ftuar në Dritare TV thotë se Meta dhe Berisha duhet të hetohen për pasuritë. “Unë ia çova provat SPAK-ut me prova dhe me sa munda arrita të nxjerr se çfarë pasurie kishte bërë Berisha …

Read More »

Meta: Opozita takohet çdo ditë, jemi gati për të rrëzuar Ramën, prisni uraganin

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta deklaroi se opozita po zhvillon takime në mënyrë të vazhdueshme dhe janë gati për të rrëzuar Ramën. Ai u shpreh se pritet një uragan i cili do të shënojë ndryshimin dhe do ti japë fund shpopullimit dhe korrupsionit rilindas, të cilët sipas tij e kanë bërë Shqiprinë vend më të varfër. “Takohemi në …

Read More »

Meta takohet me Flamur Nokën në selinë e PD-së, mungon Berisha

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka shkuar në selinë e Partisë Demokratike. Gazetarja Erneta Shevroja raporton se Meta do të takohet me sekretarin e Përgjithshëm i PD-së, Flamur Noka pasi kryedemokrati Sali Berisha nuk është i pranishëm. Ende nuk dihen arsyet e këtij takimi. Ky është takimi i parë për këtë vit mes aleatëve opozitarë. Gazetarja Erneta Shevroja …

Read More »

Meta: Kam marrëdhënie të shkëlqyera me SHBA sepse jam i vërtetë

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka deklaruar se ka marrëdhënie të shkëlqyeshme me SHBA-në. Në emisionin “Mirëmëngjes Shqipëri” është ndalur te raportet me ambasadoren amerikane Yuri Kim. “Marrëdhëniet e mia kanë qenë dhe janë të shkëlqyera me SHBA sepse kam qenë i vërtetë dhe koha ka treguar drejtësinë e koherencës sime”, deklaroi Meta. Nga ana tjetër, kreu i PL-së …

Read More »

Ilir Meta: Alex Soros vuri duart në kokë kur i shpjegova si është kapur reforma në drejtësi

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta thotë se nuk shqetësohet nga asnjë hetim ndaj tij dhe bashkëshortes së tij, të kallëzuar në Prokurorinë e Posaçme, SPAK. Meta tha se është i qetë pasi gjatë gjithë jetës ka respektuar ligjin, duke i quajtur kallëzimet ndaj tij në SPAK si përpjekje të Edi Ramës për të trembur opozitën. “Jam përplasur me …

Read More »

Ilir Meta lëshon gjuhën në protestë: T’i tregojmë vendin pjellës më bastarde të kësaj toke!

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta mbajti fjalimin e tij të shkurtër nga protesta e opozitës. Ai tha se ka mbaruar koha e fjalimeve dhe ka ardhur koha e veprimeve për “t’i treguar vendin pjellës më bastarde të kësaj toke”, një referim ky kundrejt kryeministrit të qeverisë, Edi Ramës. Ilir Meta: Sot besoj se është shumë e qartë koha e fjalëve …

Read More »

“Kemi frymë të plotë mirëkuptimi”, Berisha zbardh detaje nga takimi me Metën

Sali Berisha ka zbuluar detaje nga takimi me kreun e Partisë së Lirisë, Ilir Meta dhe deputetin e kësaj partie, Petrit Vasili. Berisha thotë në një postim në “Facebook” se me Metën ka folur për koordinimin e përpjekjeve të dy forcave politike në mbrojtje të interesave të qytetarëve, bashkëpunimin elektoral, parlamentar dhe në fushat e tjera. “Sot, së bashku me …

Read More »