Tag Archives: Ibrahim Lici

Zbuloi të dhënat sekrete për ekstradimin e Ibrahim Licit, pezullohet punonjësja e Prokurorisë së Shkodrës

Prokuroria e Shkodrës ka pezulluar nga puna sekretaren që zbuloi të dhënat sekrete për ekstradimin e Ibrahim Licit nga Turqia për në Shqipëri. Prokuroria ka nisur njëkohësisht hetimet ndaj punonjëses K.G. “Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër ka regjistruar procedimin penal nr. 1506, datë 26.10.2022, për kryerjen e veprës penale “Zbulimi i akteve ose të dhënave sekrete”, parashikuar …

Read More »

“Jam i lirë”/ I akuzuar për vrasje, Ibrahim Lici mohon lajmet për arrestimin e tij: Me pamje është vërtetuar…

Disa ditë më parë u përhap lajmi se Ibrahim Lici është arrestuar Turqi dhe se autoritet shqiptare kërkojnë sa më shpejt ekstradimin e tij. Lici së fundmi ka mohuar këtë lajm dhe përmes një reagimi ai thotë së vrasjen e Endri Mustafës ka dorëzuar në prokurori kamerat që tregojnë se nuk ka qënë në vendin e ngjarjes ndërsa për vrasjen …

Read More »