Tag Archives: gjyqtari

Kush është gjyqtari që bllokoi Bashkinë e Tiranës të çlironte varrezat e Sharrës nga ndërtimet pa leje

Në një dalje të tij sot nga lagjja e re “5 Maji”, ku po ndërtohen apartamentet e reja për familjet e prekura nga tërmeti, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj sulmoi me fjalë të ashpra një gjyqtar të Gjykatës Administrative, i cili sipas tij, ka bllokuar punën për çlirimin e varrezave të Sharrës nga ndërtimet e shumta ndër vite pa leje. …

Read More »

Kërcënimi i gjyqtares në Tiranë, kush është 39-vjeçari i arrestuar nga Policia

Policia ka dhënë identitetin e 39-vjeçarit të arrestuar nga policia e Tiranës, pasi ishte shpallur në kërkim për kanosjen e një gjyqtare. Personi i arrestuar paraditen e sotme në zonën e Komunës së Parisit në Tiranë është 39-vjeçari Andri Leka, ndërsa ende nuk dihet identiteti i gjyqtares që ai ka kanosur. “Nga sherbimet e Komisariat Nr.2, eshte kapur personi ne …

Read More »

KPK jep vendimin për gjyqtarin e Tiranës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka mbajtur sot seancën e rradhës për objektin e shqyrtimit, gjyqtarin pranë Gjykatës së Rrethit gjyqësor Tiranë, Kreshnik Omari. Procesi i vetingut për Omarin u krye nga trupi gjykues i KPK i kyesuar nga Olsi Komici, me relatore Valbona Shanxhaktarin dhe anëtare Xhensila Pinen. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konstatoi mungesa financiare të gjyqtarit të …

Read More »