Tag Archives: finalja

Franca: Biletat e rreme të tifozëve të Liverpool-it kanë nxitur kaosin në Paris

Ministrja franceze e Sportit, Amelie Oudea-Castera, ka thënë se tifozët e Liverpool-it pa bileta valide kanë shkaktuar problemet me turma në finalen e futbollit të Ligës së Kampionëve, të zhvilluar në Paris. Finalen e ka fituar Real Madridi ndaj Liverpool-it me rezultat 1:0 Ajo ka fajësuar “organizimet masive” të mbështetësve me “bileta të rreme” për kaosin në stadium. Mirëpo ministrja …

Read More »

Përplasjet e ashpra në Tiranë para finales së Ligës së Konferencave, policia hidhet në aksion, shoqërohen disa tifozë

Incidente të shumta janë shënuar sot (e martë) në mbrëmje mes tifozerive të Fejnord, Romës nga njëra anë dhe Policisë nga ana tjetër një ditë para finales së Ligës së Konferencës. Më problematikët duket se kanë qenë tifozët holandezë, veçanërisht ata që janë grumbulluar që prej ditës së djeshme në Rrugën Mustafa Matohiti, poshtë shtëpisë së kryetarit të PD-së, Sali …

Read More »

SKANDALI që “pushtoi” Eurovizionin, çfarë fshihet pas problemit që u raportua si teknik

Dështimi për t’u lidhur me tre vende për të shpallur rezultatin e jurive gjatë mbrëmjes së djeshme të finales së Eurovision, si duket nuk ka qenë aspak i rastësishëm, Gjeorgjia ishte një ndër vendet të cilat nuk dhanë live pikët dhe ato u bënë me dije nga mbikëqyrësi i festivalit, Martin Österdahl. Dhe mesa duket bazuar nga ajo që po …

Read More »