Tag Archives: e shqiperise

Eurodeputeti Mandl: BE ka zvarritur integrimin e Shqipërisë dhe 5 vendeve të Ballkanit

Shqipëria meriton të bëhet sa më parë pjesë e Bashkimit Europian. Ky është qëndrimi i eurodeputetit nga Austria Lukas Mandl. Në një intervistë për Report TV ai shprehet se Bashkimi Europian ka zvarritur procesin e integrimit dhe nuk ka bërë sa duhet për rajonin. Intervista: Zoti Madl faleminderit që pranuat të jepni këtë intervistë për Report TV, hera e parë …

Read More »

Sot Tirana – Dinamo, luhet ndeshja për kupën e Shqipërisë

Luhet sot në mbrëmje sfida mes Tiranës dhe Dinamos, e vlefshme për raundin e 1/8 të finaleve të Kupës së Shqipërisë. Bardheblutë vijnë në këtë ndeshje pas humbjes së pësuar dy javë më parë 2-0 dhe sot do të kërkojnë të përmbysin këtë rezultat për t’iu bashkuar 7 skuadrave të tjera të kualifikuara. Orges Shehi: Motivimi për të kaluar turin …

Read More »