Tag Archives: dyshime

Vettingu, 131 punonjës policie u dorëhoqën/ Gledis Nano ngre dyshime e forta

Ish kreu i Policisë, Gledis Nano në një letër drejtuar sekrestares së përgjithshmë të Ministrisë së Brendshme Elena Pici, jepte alarmin për problematikat e Vettingut.Sipas tij Vettingu nuk e ndryshon situatën në polici, pasi te treja kriteret hetohen, pasi janë të parashikuara me Ligj. “Me hyrjen në fuqi të Ligjit nr. 12/2018, paraqitën kërkesën për lirim nga Policia e Shtetit …

Read More »

Të shtëna me armë në Jerusalem, disa të plagosur, dyshime për sulm terrorist

Të paktën shtatë persona kanë mbetur të plagosur pasi persona të armatosur hapën zjarr në Jerusalem. Sulmuesit qëlluan drejt një autobusi dhe hapën zjarr në një park makinash pranë Murit historik Perëndimor në orën 01:24 me orën lokale, thanë zyrtarët e emergjencës. Policia ka nisur kërkimet për arrestimin e autorëve, të cilët u larguan pas sulmeve. Një zëdhënës i policisë …

Read More »

Dyshimet për celulë terroriste,SPAK bën lëvizjen e rëndësishme

Gazetarja Klodiana Lala ka publikuar pamjet nga kontrollet e SPAK-ut në banesat e ish-anëtarëve të muxhahedinëve, në Tiranë. Siç shihet nga foto, SPAK ka kontrolluar gjithçka në banesat e tyre, të cilët dyshohen si pjesë e celulës që do të kryente sulme terroriste ndaj anëtarëve të MEK, në Manëz. Pamjet tregojnë se si hetuesit e SPAK kanë lëvizur çdo gjë …

Read More »

Demokratët dyshojnë tek aftësitë e Biden për të fituar një mandat të dytë presidencial

Kongresmenja e krahut të majtë, Alexandria Ocasio-Cortez, refuzoi të dielën të mbështeste Joe Biden për një tjetër kandidim në Shtëpinë e Bardhë, duke shtuar ankthin në rritje në qarqet demokrate mbi aftësinë e presidentit për të kandiduar dhe për të fituar zgjedhjet e vitit 2024. Ocasio-Cortez është një anëtare e zëshme e krahut të majtë të Partisë Demokratike, e cila …

Read More »

Një 5-vjeçar gjendet i vdekur në lumin pranë shtëpisë, dyshohet se është vrarë

Një tragjedi ka ndodhur në Britaninë e madhe këtë fundjavë. Mësohet se është gjetur i vdekur pranë lumit të shtëpisë një 5-vjeçar. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në Bridgend, ku Logan Williamson lunate. Mediat shkruajnë se dyshimet e para tregojnë për një vrasje të të miturit, ndërsa në pranga kanë rënë 2 të rritur dhe një djalë 13 vjeç. “Ai …

Read More »