Tag Archives: Divjake

Divjaka destinacion i mijëra turistëve vendas e të huaj

Parku Kombëtar Divjakë-Karavasta gjatë këtij viti ka shënuar një fluks të lartë turistësh vendas e të huaj. Drejtori i Administratës së Zonave të Mbrojtura në Fier, Ardian Koçi tha për ATSH-në se “gjatë periudhës janar-gusht ky park u vizitua nga 335 160 vizitorë, nga të cilët 294 420 janë vendas dhe 40 740 të huaj”. “Vetëm në muajin gusht parku …

Read More »

Tronditet Divjaka! Djali përjeton tmerrin, gjen prindërit e vrarë në banesë (EMRAT)

Zbulohen detaje të reja nga krimi I dyfishtë në Divjakë, ku 58 vjeçar vrau me armë gjahu bashkëshorten e tij dhe më pas vrau edhe veten. Mësohet se viktimat janë Fëllënxë Rrasa 45-vjeçe, si dhe autori i vrasjes së dyfishtë, Hekuran Rrasa. Krimi ka ndodhur në banesë, dyshohet pas një sherri në familje. Në vendngjarje është gjetur dhe sekuestruar në …

Read More »

E RËNDË/ Bie në kontakt me energjinë elektrike, humb jetën 51-vjeçari në Divjakë

Një 51 vjeçar ka humbur jetën pasi duke punuar ka rënë aksidenalisht në kontakt me rrymën elektrike. Uniformat blu bëjnë me dije se shtetasi SH.SH, 51 vjeç banues në Divjakë, ka qenë duke punuar në soletën e qytetarit me ininciale SH.A, në momentin kur ka ndodhur ngjarja. Ndërkohë materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale. Njoftimi i plotë …

Read More »